Ceny gazu ziemnego dla firmy — jak płacić niższe rachunki?

Dziś ponownie wracamy do Was z bardzo istotnym zagadnieniem, jakim jest cena gazu ziemnego dla przedsiębiorców. W naszych poprzednich artykułach opisywaliśmy przypadki właścicieli firm, dla których wynegocjowaliśmy korzystne ceny.  Konkretne przypadki przedsiębiorców, którzy dzięki nam płacą dziś o 60-70 proc. mniej. Jednocześnie tak duże oszczędności robią  wrażenie i niektórym wydają się być nierealne. W związku z tym postanowiliśmy zdradzić Wam nasz sposób na obniżenie ceny gazu w firmie. Czy wystarczy jedynie zmiana sprzedawcy? A co sytuacji gdy teraz podpisze kontrakt na cenę X, a za pół roku będzie taniej? Jak to możliwe, że ceny wszędzie rosną, a ja będę płacił cały czas tyle samo? Tak, takie pytania zadajecie bardzo często gdy przedstawiamy Wam dobrą ofertę, dlatego wykorzystamy okazję i nasze sekrety ukryjemy w odpowiedziach na nie!  

Czy wystarczy zmiana sprzedawcy, aby obniżyć cenę gazu zimnego dla firmy?

Obniżenie ceny za MWh gazu ziemnego będzie wymagało zmiany warunków obecnie posiadanej umowy. Oczywiście nie zawsze jest konieczna zmiana sprzedawcy. Jednak jak pokazuje nasze doświadczenie “nowi” klienci otrzymują korzystniejsze warunki cenowe. Jednocześnie dobrze jest porównać oferty od różnych sprzedawców i wybrać tę najkorzystniejszą (cena nie wpływa na jakość gazu).  Wiemy, że to wymaga czasu, dlatego właśnie takiego porównania dokonują dla Ciebie nasi Doradcy. Chcesz zobaczyć, jak to działa? Skorzystaj z niezobowiązującej konsultacji z naszym Doradcą!

Masz pytania? Chcesz poznać ofertę Enerji?

A co sytuacji gdy teraz podpisze kontrakt na cenę X, a za pół roku będzie taniej?

Odpowiadając na to pytanie, chcemy Ci zdradzić nasz drugi sekret, jak obniżamy ceny gazu dla firm. Nazywamy to „produktem transzowym”. Produkt transzowy polega na oparciu Twojej ceny gazu na notowaniach giełdowych, a w sytauacji gdy będzie ona najniższa, zamrożeniu ceny na najbliższe miesiące. W związku z tym zamiast stałej ceny zapisanej w kontrakcie, w danym miesiącu/kwartale obowiązuje Cię cena wyliczona na podstawie notowania giełdowego z 20-tego dnia poprzedniego miesiące/kwartału (zależy który wariant wybierzesz). Wyliczenie ceny to tak naprawdę doliczenie do ceny giełdowej wynegocjowanej przez nas kwoty, która pokrywa całą działalność operacyjną po stronie sprzedawcy. 

Mamy świadomość, że jest to podejście niestandardowe, które wydaje Ci się przeznaczone dla przedsiębiorców uważnie śledzących notowania giełdowe. Jednak w praktyce to bardzo proste… Po pierwsze nie musisz monitorować notowań, ponieważ tym zajmujemy się my! Po drugie ten produkt jest dla Ciebie zupełnie bezobsługowy, a dodatkowo nad Twoją firmą czuwa Doradca Enerji. Jednocześnie masz dostęp do rozwiązań przeznaczonych dotychczas dla dużych korporacji i zakładów produkcyjnych. 

Jak to zostało wyliczone? – przykład Pani Katarzyny

Mamy jednak dla Ciebie przykład jednego z naszych klientów, który korzysta z tego rozwiązania. Bohaterką jest Pani Katarzyna, właścicielka restauracji pod Warszawą. Jeszcze w grudniu nasz Doradca przygotował produkt transzowy w wariancie miesięcznym i w lutym 2022 Pani Katarzyna za każda kWh gazu płaci jedynie 0,39 zł za kWh. 

Do wyliczenia wykorzystaliśmy notowanie ceny gazu na kolejny miesiąc z dnia 20.01.2022 (wykres GAS_BASE_M-n+1-22 z kontraktów OTF), która wynosiła wtedy 0,31 zł/kWh, a następnie wynegocjowaliśmy opłatę na poziomie 0,08 zł/kWh.  Łącznie daje na to właśnie kwotę 0,39 zł/kWh.  

Jak zatem cena będzie kształtowała się w kolejnych miesiącach? Wszystko zależy od tego, jakie ceny będą na giełdzie 20-tego dnia każdego miesiąca. W  przypadku Pani Katarzyny dokonaliśmy zamrożenia obecnych cen, dzięki czemu już teraz znamy cenę oraz wiemy, że unikniemy podwyżek. Pani Katarzyna do tej pory na giełdzie kupowała do swojej restauracji jedynie świeże warzywa, teraz w hurtowych cenach kupuje również gaz!  

ceny gazu PGNiG

Jak to możliwe, że ceny wszędzie rosną, a ja będę płacił cały czas tyle samo? 

Odpowiedź na to pytanie kryje trzeci sekret naszego działania, a jest nim współpraca z największymi spółkami obrotu na rynku. Jeżeli dokonywałaś już kiedyś zmiany sprzedawcy, zapewne byłeś proszony o zaległe faktury, na podstawie których wyliczane było Twoje zapotrzebowanie na gaz ziemny w przyszłości. Takie wyliczenia pozwalają na “zarezerwowanie” dla Twojej firmy odpowiedniej ilości gazu w wynegocjowanej cenie.  Właśnie dzięki temu Twoja umowa i Twoja stawka odporna jest na kolejne podwyżki!

Ważne: dla produktu transzowego również potrzebujemy faktur, jednak samo zamrożenie ceny to już jeden prosty aneks.

Sekrety taniego gazu dla firm…

Właśnie poznałeś tajniki naszej pracy i mamy nadzieję, że dzięki temu podejmiesz decyzję o tym, aby wykonać pierwszy krok ku obniżeniu rachunków za gaz z Twojej firmie. Jak zawsze na koniec naszego artykułu zapraszamy Cię do zadawania pytań (w komentarzach) oraz śledzenia na Facebooku, oraz Instagramie. Do zobaczenia wkrótce!

6 komentarzy do “Ceny gazu ziemnego dla firmy — jak płacić niższe rachunki?”

 1. Przy obecnej sytuacji, budowie rurociągu z północy, rozbudowie gazoportu to wydaje się najlepsze możliwe rozwiązanie. Pytanie tylko co będzie jak okaże się, że wcale nie jesteśmy na górce.

  Odpowiedz
 2. Człowiek myślał, że te rachunki za prąd i gaz to już kosmos, ale to co sie dzieje teraz to jest masakra. Człowiek się zastanawia czy firmy nie likwidować po otwieraniu

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Poznaj ofertę w rozmowie z Doradcą...

Zadzwoń do nas

lub napisz, my oddzwonimy

Wiesz, że możesz mniej płacić za prąd i gaz?
Zostaw kontakt, a to my zadzwonimy do Ciebie!

Audyt energetyczny dla przedsiębiorstw: 

 • spełnienie obowiązku przeprowadzenia audytu dla dużych przedsiębiorstw,

 • wykrycie  obszarów utraty lub nieefektywnego, wykorzystania energii elektrycznej, 

 • kompensacja mocy biernej, 

 • wymierne oszczędności na fakturach za energię elektryczną,

 • wsparcie technologiczne i logistyczne.

Zamów Kontakt