Program „Czyste Powietrze” – zyskaj nawet 30 000 zł

Program „Czyste Powietrze” - zyskaj nawet 30 000 zł

Zbliżające się lato to dla wielu z nas czas remontów i modernizacji naszych domów.  Gdy mówimy o modernizacji domu, to nie możemy nie wspomnieć o wymianie źródła ciepła i inwestycji w odnawialne źródła energii. Dlaczego właśnie te dwa elementy wybijają się na pierwszy plan? Po pierwsze, ciągle rosnące koszty prądu i ogrzewania, a po drugie, odpowiedzialność wobec Matki Natury!

Dlatego w ramach przygotowań do czekającej Cię inwestycji zebraliśmy informacje na temat programu Czyste Powietrze. Kto może otrzymać dotacje? Jakie należy spełnić warunki?

Program czyste powietrze - dotacje

Cały program jest niezwykle rozbudowany, dlatego nasz artykuł podzieliśmy na części. Dziś zajmiemy się warunkami, jakie należy spełnić, aby otrzymać podstawowy poziom dofinansowania. Jednocześnie jeżeli szukasz praktycznego doradztwa dla swojej inwestycji, napisz do nas i porozmawiaj z naszym Doradcą Energetycznym. 

Czyste Powietrze – podstawowy poziom dofinansowania 

Dla kogo? 

Program Czyste Powietrze został przygotowany dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych lokali mieszkalnych, które mają wyodrębniona księgę wieczystą. Beneficjentami mogą być osoby fizyczne o dochodzie rocznym nieprzekraczającym kwoty 100 000 zł. 

Na co? 

Celem programu jest dofinansowanie starych i nieefektywnych źródeł ciepła na nowe spełniające najwyższe normy emisyjne oraz bezpieczeństwa.  Jednocześnie dofinansowanie obejmuje prace termomodernizacyjne oraz inwestycje w odnawialne źródła energii w tym oczywiście w instalację fotowoltaiczną. 

Jaką kwotę możesz otrzymać? 

Kwoty dofinansowania w programie „Czyste Powietrze”, uzależnione są od konfiguracji wprowadzonych modernizacji i mogą wynieść nawet 30 tys. złotych.

czyste powietrze - remont i modernizacja

”Czyste Powietrze” – wybierz swoją konfigurację

Jak już wspominaliśmy wcześniej, kwota dotacji jest uzależniona od zakresu dokonanych zmian i modernizacji oraz od wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Regulamin programu dla podstawowego poziomu dofinansowania przewiduje trzy opcje: 

czyste powietrze - zródło ciepła

Efektywne źródło ciepła + instalacja fotowoltaiczna 

Reasumując najkorzystniejszym wariantem dla Ciebie, jak inwestora jest wymiana źródła ciepła na paliwo stałe wraz z założeniem instalacji fotowoltaicznej. Nasze doświadczenie pokazuje, że dobrze zaplanowana inwestycja to obniżenie kosztów energii i kosztów ogrzewania, które ponosisz każdego roku nawet o 90%. 

Oczywiście proces przygotowania dokumentów, znalezienie odpowiednich wykonawców oraz nadzór nad całym przedsięwzięciem wymaga czasu i zaangażowania.  Dlatego, zanim wykonasz pierwszy krok porozmawiaj z Doradcą Energetycznym Enerji. Dowiesz się, jakie możliwości technologiczne  są dostępne na rynku? Jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie idealne, oraz jaki będzie koszt całej inwestycji?  

Dodatkowo Doradca sprawdzi dla Ciebie możliwości finansowania oraz pomoże w uzyskaniu maksymalnej kwoty dotacji z programu „Czyste powietrze„.

czyste powietrze - instalacja fotowoltaiczna

Dziękujemy za preczytanie naszego artykułu i już teraz zapraszamy Cię na cześć drugą, w której opiszemy założenia dla podwyższonego poziomu dofinansowania. Niebawem również podsumujemy cały program, zaprezentujemy jego działania na przykładzie  oraz pokażemy, w jaki sposób złożyć dokumenty. Jeżeli nie chcesz czekać na kolejne artykuły, napisz do nas, a nasz Doradca przedstawi Ci wszelkie szczegóły. 

Masz pytania? Chcesz poznać ofertę Enerji?

1 komentarz do “Program „Czyste Powietrze” – zyskaj nawet 30 000 zł”

Dodaj komentarz

Poznaj ofertę w rozmowie z Doradcą...

Zadzwoń do nas

lub napisz, my oddzwonimy

Wiesz, że możesz mniej płacić za prąd i gaz?
Zostaw kontakt, a to my zadzwonimy do Ciebie!

Audyt energetyczny dla przedsiębiorstw: 

  • spełnienie obowiązku przeprowadzenia audytu dla dużych przedsiębiorstw,

  • wykrycie  obszarów utraty lub nieefektywnego, wykorzystania energii elektrycznej, 

  • kompensacja mocy biernej, 

  • wymierne oszczędności na fakturach za energię elektryczną,

  • wsparcie technologiczne i logistyczne.

Zamów Kontakt