Dostawca gazu ziemnego w firmie — przewodnik krok po kroku jak dokonać zmiany i płacić niższe rachunki

Dostawca gazu ziemnego w firmie — przewodnik krok po kroku jak dokonać zmiany i płacić niższe rachunki

Wzrost cen gazu na przełomie roku wywołał wiele negatywnych emocji wśród przedsiębiorców, którzy nagle otrzymali wyższe 4-krotnie faktury za gaz. Jeżeli dodamy do tego sam środek okresu grzewczego to w wielu restauracjach, zakładach fryzjerskich czy warsztatach samochodowych padła cała masa słów niecenzuralnych.  Właściciele firm, które korzystają z gazu ziemnego, rozpoczęli gorączkowe poszukiwania dodatkowych oszczędności, aby pokryć przyszłe rachunki. Czy opisany przez nas scenariusz brzmi prawdopodobnie? Niestety tak, a potwierdzeniem jest dla nas historia Pana Krzysztofa, właściciela piekarni, dla którego obniżyliśmy rachunki za gaz o 50%. Zamiast płacić 3 600 – faktura za grudzień, od marca jego faktura wyniesie niewiele ponad 1 800 zł. Chcesz zobaczyć, jak to zrobiliśmy? Zapraszamy Cię zatem do lektury! 

Tańszy gaz ziemny w firmie — jak to zrobić? 

Zaczniemy od wyjaśnienia i sprostowania pewnych obaw, które mogły powstać w waszych głowach po przeczytaniu wstępu. Pan Krzysztof nie zmniejszył swojego zużycia gazu, a jego pracownicy nie będą marznąć w tę zimę. Obniżenie rachunków za gaz to zasługa zmiany sprzedawcy gazu ziemnego i wynegocjowania niższej stawki jednostkowej. Jak tego dokonaliśmy? To bardzo proste: 

 1. W pierwszym kroku dokładnie przeanalizowaliśmy obecne faktury Pana Krzysztofa, sprawdziliśmy, na jakich warunkach jego firma za zawartą umowę z obecnym sprzedawcą oraz stworzyliśmy indywidualny profil zużycia. 
 2. W kroku drugim przedstawiliśmy Panu Krzysztofowi warunki wynegocjowane u nowego sprzedawcy, które po szybkim przeliczeniu oszczędności zostały zaakceptowane. 
 3. Przygotowaliśmy zestaw dokumentów wraz z pełnomocnictwem, na podstawie którego to my zajmujemy się wszystkimi formalnościami. 
 4. Od 1 marca rachunki w firmie Pana Krzysztofa będą niższe o ponad 50%. 

Brzmi bardzo prosto i takie właśnie jest. Dodatkowo Pan Krzysztof zdecydował się na 3-letnią współpracę, dzięki czemu już teraz ma zapewnione niskie ceny gazu na kolejne lata. Zatem kolejne podwyżki cen gazu nie dotyczą już firmy Pana Krzysztofa. 

Tańszy gaz w firmie

Zmiana dostawcy gazu zimnego w firmie — mamy jeszcze kilka pytań? 

Jak możesz przeczytać wyżej, proces zmiany dostawcy gazu zimnego w Twojej firmie jest bardzo prosty i przejrzysty.  Decydując się na taki ruch, nic nie ryzykujesz, a jedyna zauważalna dla Ciebie zmiana to niższe rachunki z gaz. Wiemy jednak, że masz jeszcze kilka pytań, na które odpowiedzi udzielamy poniżej. Jeżeli jednak chcesz porozmawiać z Doradcą i zadać te pytania osobiście to kliknij tutaj i zadzwoń do nas. 


Zapraszamy Cię również do zadawania pytań w komentarzach pod tekstem lub na naszych mediach społecznościowych!

Oczywiście nie, ponieważ dystrybutorem gazu, czyli organem, który odpowiada za dostarczenie fizycznie gazu do Twojej firmy, jest Polska Spółka Gazownictwa i to nie ulegnie zmianie. Zmieni się jedynie Twój sprzedawca. 

Nie! Cały czas będziesz otrzymywał jedną fakturę za gaz. Zmianie ulegną jedynie kwoty do zapłaty, czyli będziesz płacił mniej!

Zmiana sprzedawcy jest uzależniona od okresu wypowiedzenia umowy, którą masz zawartą z obecnym sprzedawca (zawsze sprawdzamy to przed podjęciem dalszych działań). Z naszego doświadczenia wynika, ze najczęściej jest to 1 miesiąc. W prkatyce gdy zdecydujesz się na zmianę np. w lutym to od 1 kwietnia, będziesz płacił mniej.  FAQ 

Czy po zmianie sprzedawcy gazu zimnego w firmie będę miał gorszej jakości gaz? 

Oczywiście nie, ponieważ dystrybutorem gazu, czyli organem, który odpowiada za dostarczenie fizycznie gazu do Twojej firmy, jest Polska Spółka Gazownictwa i to nie ulegnie zmianie. Zmieni się jedynie Twój sprzedawca. 

Czy będę miał do zapłacenia dwie faktury za gaz tj. sprzedawca i dystrybutor? 

Nie! Cały czas będziesz otrzymywał jedną fakturę za gaz. Zmianie ulegną jedynie kwoty do zapłaty, czyli będziesz płacił mniej! 

Ile trwa proces zmiany sprzedawcy gazu? 

Zmiana sprzedawcy jest uzależniona od okresu wypowiedzenia umowy, którą masz zawartą z obecnym sprzedawcą (zawsze sprawdzamy to przed podjęciem dalszych działań). Z naszego doświadczenia wynika, ze najczęściej jest to 1 miesiąc. W praktyce gdy zdecydujesz się na zmianę np. w lutym to od 1 kwietnia, będziesz płacił mniej.

Z czego wynikają tak duże różnice w cenie gazu między waszą ofertą, a ofertą innych firm np. PGiNG? 

Różnica wynika z faktu, iż my zajmujemy się jedynie negocjowaniem cen dla przedsiębiorców, nie skupiając się na odbiorcach prywatnych.  W przypadku tak dużego dostawcy jak PGiNG, na końcowe ceny mają wpływ wszystkie linie biznesowe w tym również odbiorcy indywidualni, gdzie stawka za każdą kWh gazu jest nieporównywalnie niższa.

4 komentarze do “Dostawca gazu ziemnego w firmie — przewodnik krok po kroku jak dokonać zmiany i płacić niższe rachunki”

 1. Kurcze niezły ten wasz blog. Dużo rzeczy ciekawych się można dowiedzieć. Człowiek płaci tylko bezmyślnie te coraz większe rachunki. Ja mam już dość i muszę coś z tym zrobić.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Zadzwoń do nas

lub napisz, my oddzwonimy

Wiesz, że możesz mniej płacić za prąd i gaz?
Zostaw kontakt, a to my zadzwonimy do Ciebie!

Audyt energetyczny dla przedsiębiorstw: 

 • spełnienie obowiązku przeprowadzenia audytu dla dużych przedsiębiorstw,

 • wykrycie  obszarów utraty lub nieefektywnego, wykorzystania energii elektrycznej, 

 • kompensacja mocy biernej, 

 • wymierne oszczędności na fakturach za energię elektryczną,

 • wsparcie technologiczne i logistyczne.

Zamów Kontakt

Poznaj ofertę w rozmowie z Doradcą...