Finansowanie instalacji fotowoltaicznej — zbyt wysoka kwota inwestycji na początek!

Niezależnie czy planujesz fotowoltaikę dla swojego domu, firmy czy gospodarstwa rolnego zawsze dochodzisz do punktu: finansowanie instalacji fotowoltaicznej. Oczywiście całkowity koszt zależy od wielkości instalacji, wybranych komponentów oraz poziomu jakości, jaki jesteś w stanie zaakceptować. Niezależnie jednak od parametrów, tak jak to bywa z każdą inwestycją, przygotowanie instalacji fotowoltaicznej wymaga zainwestowania określonej sumy pieniędzy.

Czy fotowoltaika to dobra inwestycja?

W pierwszej kolejności chcemy wyjaśnić, dlaczego zamiennie będziemy używać słów fotowoltaika i inwestycja. Pisaliśmy już o tym w naszym wcześniejszym artykule (do którego Cię serdecznie zapraszamy), jednak w tym miejscu chcemy raz jeszcze do tego powrócić. Otóż:

  • Fotowoltaika to określony, dający się wyliczyć, zysk (nawet 8% rocznie) narastający z każdym kolejnym miesiącem jej pracy.
  • Panele słoneczne to gwarancja zysku, ponieważ wykorzystanie energii elektrycznej będzie jedynie wzrastać.
  • Właściciel fotowoltaiki zarabia wraz z każdą podwyżką cen energii elektrycznej.
  • Inwestycja wypracowuje zysk przez najbliższe min. 25 lat.
  • Sumaryczny zysk z inwestycji sięga 100% zainwestowanych środków.

Jednocześnie niekwestionowaną przewagą instalacji fotowoltaicznej jest jej bezpieczeństwo i realny wpływ na poprawę jakości życia już od samego początku.

Inwestuję, czyli oszczędzam!

Przywołanie raz jeszcze tematu inwestycji nie było oczywiście przypadkowe. Z naszego punktu widzenia, gdy zestawimy zysk przez 25 lat, 100% zwrot z inwestycji, bezpieczeństwo i gwarancje zysku, kwota, którą należy przygotować na start nie wydaje się już taka straszna. Kwota 30 000,00 PLN, 60 000,00 PLN czy 120 000,00 PLN w porównaniu z zyskiem na poziomie 60 000,00 PLN, 120 000,00 PLN, 240 000,00 PLN pozwala nam spojrzeć na całą instalację fotowoltaiczną jak na trafioną inwestycję.

30 000,00 PLN – to cały czas dużo gotówki!

Mamy oczywiście świadomość, że przygotowanie kwoty np. 30 000,00 PLN może trochę potrwać, a w tym czasie nie jesteśmy w stanie zrezygnować z wykorzystywania energii elektrycznej. Dlatego wraz z Bankami przygotowaliśmy dla Ciebie elastyczne formy finansowania instalacji fotowoltaicznej. Mamy tu na myśli zarówno preferencyjne kredyty konsumenckie z przeznaczaniem na odnawialne źródła energii, jak również leasingi dla przedsiębiorstw czy gospodarstw rolnych. Oczywiście, co równie ważne, w Enerji to my wyszukujemy najlepszych ofert dla Inwestorów i przedstawiamy je wraz z ofertą na panele słoneczne.

Kwota raty, a kwota rachunku za prąd.

Czy korzystanie z finansowania Banku jest opłacalne dla inwestora? Nie chcąc zanudzać Cię porównywaniem RRSO, kwoty i sposobu naliczenia prowizji, oprocentowanie itd. najlepszym wskaźnikiem pokazującym korzyści niech będzie zestawienie kwoty raty & kwota rachunku za energię elektryczną.

Enerji Fotowoltaika - przykład finansowania instalacji fotowoltaicznej
Enerji Fotowoltaika – przykład finansowania instalacji fotowoltaicznej.

Czy kredyt i dotacja mogą działać jednocześnie?

Wiemy, że to może wyglądać trochę niestandardowo, ale tak. Otrzymujesz finansowanie Banku na fotowoltaikę, a na Twoje konto trafia dofinansowanie np. z programu „Mój Prąd”, które możesz wykorzystać w dowolny, wybrany przez Ciebie sposób. Możesz np. jak w naszym pierwszym przykładzie przeznaczyć kwotę 5000,00 PLN na płacenie rat i 14 miesięcy nie ponosić żadnych kosztów. Dzięki temu już od samego początku Twoja inwestycja nie wymaga żadnego wkładu, a zaczyna dla Ciebie pracować.

Enerji Fotowoltaika - kredyt i dotacja.
Enerji Fotowoltaika – kredyt i dotacja.

Warto porozmawiać o finansowaniu instalacji fotowoltaicznej.

Przykłady, które przytaczamy powyżej to oczywiście konkretne przypadki i doskonale wiemy, że każdy taki przypadek jest inny. Dlatego zależy nam, abyś nasz artykuł potraktował jedynie jako początek całego procesu pod tytułem: finansowanie instalacji fotowoltaicznej. Jednocześnie już teraz zachęcamy Cię do kontaktu z naszym Doradcą. Dopiero na podstawie rozmowy i poznania Twoich oczekiwań, przedstawimy Ci konkretne wyliczenia i parametry Twojej inwestycji.

Jak się z nami skontaktować?

Oczywiście zakładka Kontakt, w prawym górnym rogu Twojego ekranu. Możesz również zadzwonić bezpośrednio do Doradcy (zakładka „Rozmowa z Doradcą). Znajdziesz nas też na Facebooku, Instagramie, LinkedIN oraz Twitterze.

Dodaj komentarz

Zadzwoń do nas

lub napisz, my oddzwonimy

Wiesz, że możesz mniej płacić za prąd i gaz?
Zostaw kontakt, a to my zadzwonimy do Ciebie!

Audyt energetyczny dla przedsiębiorstw: 

  • spełnienie obowiązku przeprowadzenia audytu dla dużych przedsiębiorstw,

  • wykrycie  obszarów utraty lub nieefektywnego, wykorzystania energii elektrycznej, 

  • kompensacja mocy biernej, 

  • wymierne oszczędności na fakturach za energię elektryczną,

  • wsparcie technologiczne i logistyczne.

Zamów Kontakt

Poznaj ofertę w rozmowie z Doradcą...