Instalacja Fotowoltaiczna 9,90 kWp – województwo mazowieckie, powiat pruszkowski.

Instalacja Fotowoltaiczna 9,90 kWp - województwo mazowieckie, powiat pruszkowski.

Witaj w kolejnym odcinku naszego cyklu case study, w którym opisujmy zrealizowane przez nas instalacje fotowoltaiczne. Dziś zabieramy Cię w bliskie sąsiedztwo Warszawy, a mianowicie do powiatu pruszkowskiego (województwo mazowieckie), gdzie chcemy Ci zaprezentować instalacje fotowoltaiczną o mocy 9,90 kWp, zamontowaną na dachu pięknego domu.

Instalacja fotowoltaiczna na domu - województwo mazowieckie

Po pierwsze – instalacja fotowoltaiczna dla domu czyli europejska jakość.

Do przygotowania opisywanej instalacji wykorzystaliśmy 30 paneli fotowoltaicznych o mocy 330 W, renomowanego niemieckiego producenta, firmy SoLuxTec. Zamontowaliśmy je na dachu skośnym o nachyleniu 30 stopni pokrytym dachówką. Orientacja ułożenia paneli to 180 stopni w kierunku południowym, a ich powierzchnia to 50,2 m2. Jak zawsze ogromną wagę zwróciliśmy  na jakość wykonywanego montażu. Zapewne wiesz już, że jest to naszym priorytetem, dlatego udzielamy dodatkowej 5-cio letniej gwarancji na montaż. 

Instalacja fotowoltaiczna na domu - województwo mazowieckie zdj.2

Po drugie – bezpieczeństwo. 

Do obsługi instancji wybraliśmy 3 fazowy inwerter firmy Afore New Energy Technology. Dodatkowo nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwa automatyczny wyłącznik przeciwpożarowy firmy Santon. Na temat samych wyłączników piszemy tutaj. Na zdjęciach możesz zobaczyć w jaki sposób, przeprowadziliśmy instalację oraz jak zostało zamontowane uziemienie instalacji. 

Instalacja fotowoltaiczna na domu - województwo mazowieckie zdj.3

Po trzecie – zysk z pracy instalacji. 

Nasze biuro projektów przygotowało, jak zawsze, analizę pracy przygotowanej instalacji. W ciągu jednego roku pracy instalacja wyprodukuje 9 400 kWh energii elektrycznej. Oznacza to, że z jednego kWp mocy instalacji, inwestor uzyska aż 950 kWh prądu. Świetny wynik. Tak przygotowana instalacja zaoszczędzi dla swojego właściciela ponad 6 000 zł rocznie. Już dziś wiemy, że w kolejnych latach oszczędność ta wzrośnie nawet o 100%, czyli wyniesie aż 12 000 zł. Dodatkowym i bardzo ważnym zyskiem dla nas wszystkich i dla środowiska jest uniknięcie wprowadzenia do atmosfery 4 400 kg dwutlenku węgla rocznie. Tak trzymać!

Instalacja fotowoltaiczna na domu - województwo mazowieckie zdj.4

Po czwarte- dziękujemy za zaufanie i wybór Enerji Fotowoltaika. Instalacja fotowoltaiczna- województwo mazowieckie.

Raz jeszcze dziękujemy za okazane zaufanie i wybór Enerji Fotowoltaika. Z dumą dopisujemy do naszego konta instalacji fotowoltaicznych na domu kolejny zrealizowany projekt.  Województwo mazowieckie to oczywiście nasze najbliższe sąsiedztwo, dlatego mamy już na tych ternach wiele instalacji, które możesz zobaczyć tutaj. 

Mamy nadzieję, że nasz artykuł przypadł Ci do gustu. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, lub chcesz porozmawiać o swojej instalacji fotowoltaicznej, zostaw nam swój numer telefonu, a to my zadzwonimy do Ciebie. 

Masz pytania? Chcesz poznać ofertę Enerji?

Dodaj komentarz

Poznaj ofertę w rozmowie z Doradcą...

Zadzwoń do nas

lub napisz, my oddzwonimy

Wiesz, że możesz mniej płacić za prąd i gaz?
Zostaw kontakt, a to my zadzwonimy do Ciebie!

Audyt energetyczny dla przedsiębiorstw: 

  • spełnienie obowiązku przeprowadzenia audytu dla dużych przedsiębiorstw,

  • wykrycie  obszarów utraty lub nieefektywnego, wykorzystania energii elektrycznej, 

  • kompensacja mocy biernej, 

  • wymierne oszczędności na fakturach za energię elektryczną,

  • wsparcie technologiczne i logistyczne.

Zamów Kontakt