Fotowoltaika dla firmy — finansowanie bez wkładu własnego 

Trudny to rok dla przedsiębiorców! Tak stwierdza prawie 70% naszych klientów — a mamy dopiero koniec marca. Niepewna sytuacja na świecie, ciągłe zmiany podatkowe i rosnące ceny energii to poważne uderzenia w budżety i planowane inwestycje większości firm. Jeszcze w połowie roku 2021 rozmawialiśmy z właścicielem jednej z mazowieckich  fabryk mebli na temat instalacji fotowoltaicznej.  Planowaliśmy początek inwestycji na luty/marzec 2022. Dziś jednak sytuacja zmieniała się diametralnie i Pan Marcin unika teraz większych wydatków, walcząc o utrzymanie produkcji i stworzenie dodatkowych zabezpieczeń dla swoich pracowników. Czy zatem temat instalacji fotowoltaicznej został odłożony? Mogłoby się wydawać, że dodatkowy leasing i wpłata 10% wartości inwestycji będzie zaprzeczeniem planu Pana Marcina… 

Jednak inwestycja jest w trakcie realizacji, a wspomniane 10% nadal na rachunku firmy. Jak to możliwe? Wszystko dzięki opcji wypożyczenia instalacji fotowoltaicznej dla firmy. Poniżej opisujemy, jak to działa w praktyce, może to jest właśnie rozwiązanie dla Ciebie. 

Masz pytania? Chcesz poznać ofertę Enerji?

Fotowoltaika dla biznesu — bez ryzyka 

Przechodząc od razu do konkretów, finalny efekt wypożyczenia instalacji fotowoltaicznej dla firmy to: 

 • Brak kosztów inwestycji po stronie firmy.
 • Brak kosztów serwisowania po stronie firmy.
 • Po zakończeniu umowy instalacja przechodzi na własność firmy
 • Gwarancja produkcji ze strony firmy montującej.
 • Znaczące obniżenie rachunków za energię elektryczną.

Wszystko opiera się na  innowacyjnej formule współpracy. Współpracy gdzie to firma montująca instalację fotowoltaiczną zostaje jej właścicielem przez cały okres umowy, czyli nawet 15 lat.  Jednocześnie Ty jako przedsiębiorca udostępniasz jedynie miejsce montażu, a w zamian na preferencyjnych warunkach wykorzystujesz wyprodukowana energię elektryczną. Mówiąc o preferencyjnych mamy na myśli, iż za każdą wykorzystaną przez Twoją firmę MWh płacisz około 50 proc. stawki, którą zapłaciłbyś za MWh pobraną z sieci. Zatem Ty jako właściciel firmy nie ponosisz kosztów inwestycji i płacisz niższe rachunki za prąd. Proste, prawda? 

Fotowoltaika dla firmy — rozliczenie Pana Marcina 

Jak zawsze mamy dla Ciebie przykład. Poznałeś już wcześniej Pana Marcina, właściciela fabryki mebli położnej na Mazowszu. Zakład pracuje w trybie zmianowym i w ciągu roku zużywa prawie 800 MWh energii elektrycznej. Przy obecnych podwyżkach to bardzo istotnie wpływa na budżet firmy.

Nasze rozmowy na temat instalacji fotowoltaicznej rozpoczęliśmy kilka miesięcy temu. Wyszliśmy od instalacji fotowoltaicznej produkujące prąd na potrzeby biurowe, z perspektywą kolejnych inwestycji i progresywnego pokrywania zapotrzebowania produkcyjnego. Jednak tak jak wspominaliśmy wcześniej, obecna sytuacja na świecie zatrzymała całą inwestycję.

Instalacja fotowoltaiczna dla firmy

Niestety nie zatrzymała wzrostu cen prądu… dlatego właśnie przygotowaliśmy innowacyjne rozwiązanie, czyli wypożyczenie instalacji fotowoltaicznej. Obecnie jesteśmy na etapie projektowania instalacji i dopasowania jej do warunków technicznych panujących w przedsiębiorstwie, zatem przed nami ostatnia prosta do zwiększenia efektywności energetycznej firmy Pana Marcina. 

Podsumujmy teraz w punktach, jak wygląda cała inwestycja z perspektywy opisywanej fabryki mebli:

 1. Koszt inwestycji wynosi 0 zł. 
 2. Koszt obsługi instalacji wynosi 0 zł. 
 3. Po zakończeniu umowy fabryka mebli staje się właścicielem instalacji bez żadnych dodatkowych kosztów.  
 4. Obniżenie rachunków za energię elektryczną o 30%. 

Chcesz zobaczyć, jak ta inwestycja będzie wyglądała z Twojej perspektywy? Napisz do nas lub zadzwoń! 

Fotowoltaika dla firmy — nie czekaj na dotacje!

Jeszcze kilka miesięcy temu pisaliśmy o możliwych dotacjach na instalacje fotowoltaiczne dla przedsiębiorców w roku 2021 (kliknij, aby przejść do  tekstu), jednak rok 2022 to już zupełnie inne realia. Oczywiście cały czas trzymamy rękę na pulsie i gdy tylko pojawią się propozycje/rozwiązania warte uwagi, opiszemy je na naszym blogu oraz na naszych Social Mediach. Dziś jednak naszym zdaniem propozycje wypożyczenia instalacji fotowoltaicznej do Twojej firmy to rozwiązanie, które bez żadnego ryzyka obniży koszty energii elektrycznej i przyczyni się do czystszej Planety dla naszych dzieci. Masz pytania? Zadaj je w komentarzu lub bezpośrednio naszemu Doradcy!

2 komentarze do “Fotowoltaika dla firmy — finansowanie bez wkładu własnego ”

Dodaj komentarz

Poznaj ofertę w rozmowie z Doradcą...

Zadzwoń do nas

lub napisz, my oddzwonimy

Wiesz, że możesz mniej płacić za prąd i gaz?
Zostaw kontakt, a to my zadzwonimy do Ciebie!

Audyt energetyczny dla przedsiębiorstw: 

 • spełnienie obowiązku przeprowadzenia audytu dla dużych przedsiębiorstw,

 • wykrycie  obszarów utraty lub nieefektywnego, wykorzystania energii elektrycznej, 

 • kompensacja mocy biernej, 

 • wymierne oszczędności na fakturach za energię elektryczną,

 • wsparcie technologiczne i logistyczne.

Zamów Kontakt