Fotowoltaika dla firmy, czyli sposób na ciągłe podwyżki cen energii elektrycznej

Fotowoltaika dla firmy, czyli sposób na ciągłe podwyżki cen energii elektrycznej

Prowadzenie własnej restauracji, warsztatu samochodowego czy zakładu produkcyjnego generuje wiele wyzwań i wymaga podejmowania niestandardowych i często trudnych decyzji. Sami doskonale o tym wiemy, ponieważ już od ponad 3 lat działamy na polskim rynku odnawialnych źródeł energii. Jednocześnie od ponad 7 lat  zajmiemy się negocjowane cen energii elektrycznej dla przedsiębiorców. 

Dlatego też chcemy się z Tobą podzielić swoimi przemyśleniami i wskazówkami na temat rynku energii w kontekście fotowoltaiki dla przedsiębiorców. 

Domyślamy się, że skoro zdecydowałeś się przeczytać ten artykuł, to temat energii elektrycznej dla firm jest Ci bliski. Myślisz o instalacji fotowoltaicznej? A może chciałbyś uzyskać lepszą cenę za MWh u swojego dostawcy?

Zostaw nam swój numer telefonu, a to my zadzwonimy do Ciebie i podpowiemy, ile możesz zaoszczędzić! 

Masz pytania? Chcesz poznać ofertę Enerji?

Fotowoltaika dla firmy — ile obecnie płacę na prąd w swojej firmie? Ile będę płacił w przyszłości? 

Tak właśnie brzmi pierwsze i najważniejsze pytanie, zanim jeszcze zaczniesz analizować oferty poszczególnych firm zajmujących się montażem instalacji fotowoltaicznych. 

Po pierwsze zbierz (lub poproś o to księgową) kwoty z kliku ostatnich lat, które płacisz za energię elektryczną. Będzie to niezbędne, abyś zobaczył/a, jak dużo dotychczas wydałeś/aś na prąd. 

Jednocześnie dużo łatwiej wykonasz analizę opłacalności ewentualnej inwestycji w fotowoltaikę. Tak inwestycji, ponieważ instalację fotowoltaiczną musisz traktować jako inwestycję

Gdy przygotujesz sobie zestawienie kosztów z kilku ostatnich lat sam/a zapewne zobaczysz, jak przy każdym odnowieniu kontraktu z dostawcą wzrastały koszty za 1 MWh. 

My przygotowaliśmy dla Ciebie wykres (dane ze strony energy.instrat.pl), na którym widać, że od kilku lat mamy do czynienia z agresywnym wzrostem cen.

Fotowoltaika dla firmy - ceny prądu

Fotowoltaika dla firmy — czy ceny energii spadną w przyszłości? 

Na przedstawionym powyżej wykresie widać spadek cen na początku 2020 roku. Domyślasz się, czym było to spowodowane? Oczywiście pandemia i związane z tym zatrzymanie całego Świata. Na koniec roku 2020 ceny jednak wróciły na swój wysoki poziom, aby w roku 2021 bić kolejne rekordy. 

Niestety, wszyscy analitycy zgodnie powtarzają, że wzrost cen się utrzyma, a w kolejnych latach czekają nas kolejne rekordy i podwyżki.

 

Fotowoltaika dla firmy: „Ceny rosną? Ja mam tanio od zawsze i nic nie będę zmieniał”. 

Taki argument słyszymy już coraz rzadziej, ale tak, zdarzają się przedsiębiorcy, którzy są przekonani, że ich podwyżki cen energii nie dotyczą. Po każdej rozmowie, w której usłyszymy taki argument, zaczynamy odliczanie. Najdłużej odliczaliśmy 7 miesięcy, gdy przerażony właściciel warsztatu samochodowego w Warszawie wrócił do nas z fakturą za prąd o ponad 30% wyższą niż przednia (podwyżka z 2 400 zł/msc na 3 250 zł/msc).

Fotowoltaika dla firmy - podwyżki cen prądu

Warsztat pracował tak samo. Liczba zużytych kWh również była na podobnym poziomie. Obecny Sprzedawca dostosował swoją ofertę do aktualnych cen energii na giełdzie, co niestety ciężko było zrozumieć naszemu rozmówcy. 

Dlatego też uważamy, że analiza jak będzie pracowała fotowoltaika dobry pierwszy krok w planowaniu rozwoju swojego przedsiębiorstwa. A gdy taką analizę możesz wykonać bezpłatnie i bez żadnych zobowiązań? Tak, w Enerji przeprowadzamy analizy pracy instalacji dla przedsiębiorstw i szukamy najlepszego sposobu na oszczędzanie Twoich pieniędzy. Dodatkowo możesz na nas liczyć przy wyszukiwaniu dotacji dla firm! 

Jeżeli jesteś zainteresowany/na to skontaktuj się nami lub zostaw swoje dane, a to  my zadzwońmy do Ciebie. 

Znajdziesz nas również na Facebooku oraz Instagramie

Jesteśmy ciekawi, jakie jest Twoje zdanie na temat: instalacja fotowoltaiczna w firmie jako sposób na ciągłe podwyżki cen energii? Podziel się swoją opinią  w komentarzu!

Dodaj komentarz

Poznaj ofertę w rozmowie z Doradcą...

Zadzwoń do nas

lub napisz, my oddzwonimy

Wiesz, że możesz mniej płacić za prąd i gaz?
Zostaw kontakt, a to my zadzwonimy do Ciebie!

Audyt energetyczny dla przedsiębiorstw: 

  • spełnienie obowiązku przeprowadzenia audytu dla dużych przedsiębiorstw,

  • wykrycie  obszarów utraty lub nieefektywnego, wykorzystania energii elektrycznej, 

  • kompensacja mocy biernej, 

  • wymierne oszczędności na fakturach za energię elektryczną,

  • wsparcie technologiczne i logistyczne.

Zamów Kontakt