Fotowoltaika dla firmy, czyli sposób na ciągłe podwyżki cen energii elektrycznej

Fotowoltaika dla firmy, czyli sposób na ciągłe podwyżki cen energii elektrycznej

Prowadzenie własnej restauracji, warsztatu samochodowego czy zakładu produkcyjnego generuje wiele wyzwań i wymaga podejmowania niestandardowych i często trudnych decyzji. Sami doskonale o tym wiemy, ponieważ już od ponad 3 lat działamy na polskim rynku odnawialnych źródeł energii. Jednocześnie od ponad 7 lat  zajmiemy się negocjowane cen energii elektrycznej dla przedsiębiorców. 

Dlatego też chcemy się z Tobą podzielić swoimi przemyśleniami i wskazówkami na temat rynku energii w kontekście fotowoltaiki dla przedsiębiorców. 

Domyślamy się, że skoro zdecydowałeś się przeczytać ten artykuł, to temat energii elektrycznej dla firm jest Ci bliski. Myślisz o instalacji fotowoltaicznej? A może chciałbyś uzyskać lepszą cenę za MWh u swojego dostawcy?

Zostaw nam swój numer telefonu, a to my zadzwonimy do Ciebie i podpowiemy, ile możesz zaoszczędzić! 

Masz pytania? Chcesz poznać ofertę Enerji?

Fotowoltaika dla firmy — ile obecnie płacę na prąd w swojej firmie? Ile będę płacił w przyszłości? 

Tak właśnie brzmi pierwsze i najważniejsze pytanie, zanim jeszcze zaczniesz analizować oferty poszczególnych firm zajmujących się montażem instalacji fotowoltaicznych. 

Po pierwsze zbierz (lub poproś o to księgową) kwoty z kliku ostatnich lat, które płacisz za energię elektryczną. Będzie to niezbędne, abyś zobaczył/a, jak dużo dotychczas wydałeś/aś na prąd. 

Jednocześnie dużo łatwiej wykonasz analizę opłacalności ewentualnej inwestycji w fotowoltaikę. Tak inwestycji, ponieważ instalację fotowoltaiczną musisz traktować jako inwestycję

Gdy przygotujesz sobie zestawienie kosztów z kilku ostatnich lat sam/a zapewne zobaczysz, jak przy każdym odnowieniu kontraktu z dostawcą wzrastały koszty za 1 MWh. 

My przygotowaliśmy dla Ciebie wykres (dane ze strony energy.instrat.pl), na którym widać, że od kilku lat mamy do czynienia z agresywnym wzrostem cen.

Fotowoltaika dla firmy - ceny prądu

Fotowoltaika dla firmy — czy ceny energii spadną w przyszłości? 

Na przedstawionym powyżej wykresie widać spadek cen na początku 2020 roku. Domyślasz się, czym było to spowodowane? Oczywiście pandemia i związane z tym zatrzymanie całego Świata. Na koniec roku 2020 ceny jednak wróciły na swój wysoki poziom, aby w roku 2021 bić kolejne rekordy. 

Niestety, wszyscy analitycy zgodnie powtarzają, że wzrost cen się utrzyma, a w kolejnych latach czekają nas kolejne rekordy i podwyżki.

 

Fotowoltaika dla firmy: „Ceny rosną? Ja mam tanio od zawsze i nic nie będę zmieniał”. 

Taki argument słyszymy już coraz rzadziej, ale tak, zdarzają się przedsiębiorcy, którzy są przekonani, że ich podwyżki cen energii nie dotyczą. Po każdej rozmowie, w której usłyszymy taki argument, zaczynamy odliczanie. Najdłużej odliczaliśmy 7 miesięcy, gdy przerażony właściciel warsztatu samochodowego w Warszawie wrócił do nas z fakturą za prąd o ponad 30% wyższą niż przednia (podwyżka z 2 400 zł/msc na 3 250 zł/msc).

Fotowoltaika dla firmy - podwyżki cen prądu

Warsztat pracował tak samo. Liczba zużytych kWh również była na podobnym poziomie. Obecny Sprzedawca dostosował swoją ofertę do aktualnych cen energii na giełdzie, co niestety ciężko było zrozumieć naszemu rozmówcy. 

Dlatego też uważamy, że analiza jak będzie pracowała fotowoltaika dobry pierwszy krok w planowaniu rozwoju swojego przedsiębiorstwa. A gdy taką analizę możesz wykonać bezpłatnie i bez żadnych zobowiązań? Tak, w Enerji przeprowadzamy analizy pracy instalacji dla przedsiębiorstw i szukamy najlepszego sposobu na oszczędzanie Twoich pieniędzy. Dodatkowo możesz na nas liczyć przy wyszukiwaniu dotacji dla firm! 

Jeżeli jesteś zainteresowany/na to skontaktuj się nami lub zostaw swoje dane, a to  my zadzwońmy do Ciebie. 

Znajdziesz nas również na Facebooku oraz Instagramie

Jesteśmy ciekawi, jakie jest Twoje zdanie na temat: instalacja fotowoltaiczna w firmie jako sposób na ciągłe podwyżki cen energii? Podziel się swoją opinią  w komentarzu!

Dodaj komentarz

Oferta Enerji Fotowoltaika

Fotowoltaika

30000
Twój koszt instalacji PV

Indywidualne podejście do projektowania instalacji fotowoltaicznych gwarantuje dobór odpowiedniej mocy instalacji, szybki i skuteczny montaż oraz długoletnią bezawaryjną produkcję prądu ze Słońca. Dlatego my w Enerji wykorzystując nasze doświadczenie oraz wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii przygotowaliśmy dedykowaną ofertę instalacji fotowoltaicznej dla domów i segmentów, firm oraz gospodarstw rolnych.

Fotowoltaika dla firm — finansowanie. Poradnik przedsiębiorcy!

Fotowoltaika dla firm — finansowanie. Poradnik przedsiębiorcy! Przeglądając internet i rozmawiając z naszymi klientami, którzy prowadzą przedsiębiorstwa, odnosimy wrażenie, że temat fotowoltaiki dla firmy jest permanentnie pomijany. Znalezienie informacji na temat rozwiązań dla przedsiębiorców wymaga ogromnej cierpliwości i czasu, którego

Czytaj więcej »

Fotowoltaika na gruncie – korzyści i zagrożenia

Fotowoltaika na gruncie — korzyści i zagrożenia Gdzie najrozsądniej zamontować instalację fotowoltaiczną? Bardzo często w trakcie rozmów na temat instalacji zadajecie nam takie właśnie pytanie. Oczywiście jest ono w pełni uzasadnione, jednak udzielenie jednoznacznej odpowiedzi nie jest już takie proste. 

Czytaj więcej »

49,53 kWp, czyli fotowoltaika w służbie rolnictwu!

49,53 kWp, czyli fotowoltaika w służbie rolnictwu! Prowadzenie gospodarstwa rolnego wymaga niezwykłej wiedzy, ogromnego doświadczenia oraz zamiłowania do wykonywanej pracy. W trakcie każdej rozmowy z właścicielem gospodarstwa jesteśmy pod wrażeniem, jak wiele pracy i wysiłku musi włożyć, abyśmy my mogli

Czytaj więcej »

Jak działa fotowoltaika?

Fotowoltaika- cóż to za piękne słowo! Czy wiesz, że efekt fotowoltaiczny został wyjaśniony już w 1905 roku przez Alberta Einsteina?  To właśnie dzięki temu zjawisku możemy dziś korzystać z darmowej energii elektrycznej produkowanej przez nasze wspaniałe Słońce.  Jak zapewne się

Czytaj więcej »

Przygotujemy Twoją instalację fotowoltaiczną krok po kroku...

Instalacja Fotowoltaiczna -Audyt Fotowoltaiczny

Profesjonalny audyt fotowoltaiczny 

Jak ważny jest szczegółowy audyt fotowoltaiczny?

W trakcie rozmowy  Doradca Enerji weryfikuje najważniejsze parametry wydajności i opłacalności pracy instalacji fotowoltaicznej takie jak: 

 • zapotrzebowanie na energię elektryczną
 • oczekiwania i możliwości finansowania inwestycji  
 • stan techniczny sieci elektrycznej oraz dachu 
 • najbardziej wydajne warianty ułożenia paneli słonecznych na dachu lub gruncie 
 • potencjalne zapotrzebowanie na energię elektryczną w przyszłości 
 • analiza pracy instalacji fotowoltaiczne w różnych wariantach 

Dlatego też profesjonalne podejście do tego etapu pozwala unikać niespodzianek już na etapie produkcji prądu ze Słońca. 

Indywidualny projekt instalacji fotowoltaicznej 

Zamontowaliśmy już setki instalacji fotowoltaicznych  i nigdy jeszcze nie spotkaliśmy dwóch takich samych domów, firm czy gospodarstw rolnych. 

Nachylenie dachu, ułożenie budynku względem kierunku południowego, rodzaj pokrycia  dachowego, stan sieci elektrycznej, miejsce montażu inwertera, przekop do sąsiedniego budynku to tylko cześć elementów, na które zwracamy uwagę już na etapie projektu. Dzięki temu, gdy przyjeżdżamy na miejsce montażu, jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność i realizujemy kolejne kroki zgodnie z planem. 

Oczywiście na tym etapie przeprowadzamy analizę potencjalnej pracy instalacji na podstawie historycznych danych atmosferycznych oraz nasłonecznienia. 

Instalacja Fotowoltaiczna -Projekt fotowoltaiczny
Montaż instalacji fotowoltaicznej

Montaż instalacji fotowoltaicznej przez certyfikowanych specjalistów.
5 lat gwarancji na montaż!

Dobrzy fachowcy to przede wszystkim ogromna wiedza i wieloletnie doświadczenie. Dlatego my w Enerji sami kompletujemy ekipy montażowe i za każdym razem ogromną wagę przywiązujemy właśnie do tych dwóch elementów. W naszej ekipie montażowej  zawsze jest certyfikowany elektryk, dekarz oraz doświadczeni pomocnicy. Właśnie takie podejście daje nam gwarancje zgrania i efektywnej pracy w każdych warunkach. 

Dobrze również wiemy, że to, w jaki sposób zrealizujemy montaż instalacji, będzie naszą wizytówką, dlatego nasi fachowcy zawsze chętnie doradzą w kwestiach około fotowoltaicznych takich jak np. moc bierna, słaba jakoś dachu czy zmiany źródła ogrzewania. 

Uruchomienie instalacji fotowoltaicznej i monitoring jej pracy. 

Dobrze zamontowana instalacja fotowoltaiczna jeszcze nie produkuje prądu elektrycznego. Dopiero uruchomiona instalacja zaczyna wytwarzać prąd ze Słońca. 

Jednocześnie do działania instalacji fotowoltaicznej wymagane jest spełnieni kilku warunków administracyjnych oraz technicznych. Oczywiście my w Enerji  działy kompleksowo i pilnujemy, aby każdy punkt planu został zrealizowany.

Dlatego tak ważnym punktem jest uruchomienie instalacji i monitoring jej pracy, który realizuje nasz pracownik. Dodatkowo dla naszych Klientów przegotowujemy szkolenie z obsługi inwertera oraz pomagamy integrować aplikacje zdalnego monitorowania pracy instancji. Podpowiadamy również jak bezpieczenie i efektywnie obsługiwać instalację. 

Uruchomienie instalacji fotowoltaicznej
Instalacja Fotowoltaiczna Adminstracja fotowoltaiczna

Wymagania administracyjne dla właścicieli instalacji fotowoltaicznej. 

Założenie na swoim domu, firmie czy gospodarstwie rolnym mikro-elektrowni i zintegrowanie jej z własną siecią elektryczną wymaga zgłoszenia do OSD, Straży Pożarnej czy organów podatkowych.  Kolejny ważny element to  programy dotacji, ulg i dofinansowań inwestycji w odnawialne źródła energii. Następnie kwestia finansowania i znalezienia najlepszego rozwiązania na rynku! 

Jest tego dużo dlatego tym wszystkim zajmuje się Enerji. W Twoim imieniu składamy wszelkie niezbędne wnioski, oświadczenia czy dokumentację techniczną. Koordynujemy wymianę licznika, uruchomienie dotacji czy leasingu. 

Z Enerji masz pewność, że przygotowana oferta (instalacja fotowoltaiczna) spełni Twoje oczekiwania. 

Poznaj ofertę w rozmowie z Doradcą...

Zadzwoń do nas

lub napisz, my oddzwonimy

Wiesz, że możesz mniej płacić za prąd i gaz?
Zostaw kontakt, a to my zadzwonimy do Ciebie!

Audyt energetyczny dla przedsiębiorstw: 

 • spełnienie obowiązku przeprowadzenia audytu dla dużych przedsiębiorstw,

 • wykrycie  obszarów utraty lub nieefektywnego, wykorzystania energii elektrycznej, 

 • kompensacja mocy biernej, 

 • wymierne oszczędności na fakturach za energię elektryczną,

 • wsparcie technologiczne i logistyczne.

Zamów Kontakt