49,53 kWp, czyli fotowoltaika w służbie rolnictwu!

49,53 kWp, czyli fotowoltaika w służbie rolnictwu!

Prowadzenie gospodarstwa rolnego wymaga niezwykłej wiedzy, ogromnego doświadczenia oraz zamiłowania do wykonywanej pracy. W trakcie każdej rozmowy z właścicielem gospodarstwa jesteśmy pod wrażeniem, jak wiele pracy i wysiłku musi włożyć, abyśmy my mogli cieszyć świetnym smakiem i jakością tego co przygotował we współpracy z naturą. Jednocześnie zauważamy u siebie podobne zmiłowanie do wiedzy, doświadczenia oraz natury, dlatego tak łatwo jest znaleźć nam wspólny język.

Fotowoltaika dla rolnika - woj. mazowieckie: 49,53 kWp.

Wspólny język znaleźliśmy również z właścicielem gospodarstwa sadowniczego położonego w okolicach Grójca, dla którego przygotowaliśmy instalację o mocy  49,53 kWp. Ogromna inwestycja, której celem jest uniezależnienie się od ciągłych podwyżek prądu oraz, co równie ważne,  korzystny wpływ na środowisko. Poniżej, jak zawsze w naszej serii  “case study” zabieramy Cię w świat szczegółów technicznych oraz analizy pracy zamontowanych paneli.

Fotowoltaika dla rolnika (woj. mazowieckie) – parametry instalacji 

Zaczynamy od przedstawienia podstawowych parametrów przygotowanej instalacji fotowoltaicznej: 

 • moc – 49,53 
 • panele fotowoltaiczne – 135 paneli firmy SERAPHIM
 • łączna powierzchnia paneli – 250,5 m2 
 • inweter – SOFAR 
 • ułożenie paneli – 176 stopni w kierunku południowym 
 • nachylenie paneli  – 10 stopni 

Wybór wyżej opisanych komponentów  podyktowany był dbałością o bezawaryjną pracę oraz optymalny czas gwarancji producentów montowanych urządzeń. Oczywiście niezależnie od gwarancji produktowej, Enerji obejmuje całą instalację dodatkową 5-letnią gwarancją i opieką.  

Fotowoltaika dla rolnika - woj. mazowieckie: 49,53 kWp.

Fotowoltaika dla rolnika (woj. mazowieckie) – analiza pracy instalacji 

Oczywiście jak zawsze wykonaliśmy analizę pracy instalacji, korzystając z historycznych danych pogodnych oraz poziomu nasłonecznienia. Dodatkowo wykorzystaliśmy naszą bazę danych pracy instalacji znajdujących się w pobliżu, dzięki czemu nasza analiza jest bardziej wymierna i dokładna.  Przechodząc do szczegółów, instalacja po roku pracy wyprodukuje ponad 86 000 kWh, czystej energii elektrycznej. W przeliczeniu na 1 kWp daje to wartość produkcji na poziomie ponad 1 700 kWh prądu. 

Korzyści wynikające z pracy instalacji dla jej właściciela to ponad 45 000 zł rocznej oszczędności oraz 40 ton dwutlenku węgla mniej w atmosferze. Nie pozostaje nam nic innego jak podziękować za tak dobrą decyzję, czystsze powietrze raz zaufanie dla Enerji. 

PS. Dzięki opisanej instalacji posadzimy 50 nowych drzew! 

Fotowoltaika dla rolnika - woj. mazowieckie: 49,53 kWp.

Fotowoltaika dla rolnika (woj. mazowieckie) – też myślisz o instalacji? 

Dziękujemy za przeczytanie całego artykułu. Mamy nadzieję, że znalazłaś/eś w nim informacje, których szukałaś/eś. Jeżeli również prowadzisz gospodarstwo rolne i myślisz o instalacji fotowoltaicznej, to zapraszamy Cię do kontaktu i rozmowy z naszym doradcą. Dowiesz się, jakie masz możliwości techniczne, ile kosztuje instalacja dla Twojego gospodarstwa oraz z jakich skorzystać dotacji i dopłat. Najwyższą jakość wykonania, gwarancję oraz pełną opiekę otrzymasz w standardzie. Oczywiście standardzie Enerji! 

Zobacz nasze dotychczasowe instalacje tutaj, oraz odwiedź nas na Facebooku, oraz Instagramie.

 

Masz pytania? Chcesz poznać ofertę Enerji?

Dodaj komentarz

Poznaj ofertę w rozmowie z Doradcą...

Zadzwoń do nas

lub napisz, my oddzwonimy

Wiesz, że możesz mniej płacić za prąd i gaz?
Zostaw kontakt, a to my zadzwonimy do Ciebie!

Audyt energetyczny dla przedsiębiorstw: 

 • spełnienie obowiązku przeprowadzenia audytu dla dużych przedsiębiorstw,

 • wykrycie  obszarów utraty lub nieefektywnego, wykorzystania energii elektrycznej, 

 • kompensacja mocy biernej, 

 • wymierne oszczędności na fakturach za energię elektryczną,

 • wsparcie technologiczne i logistyczne.

Zamów Kontakt