Fotowoltaika dofinansowania — zbiór najważniejszych informacji

Fotowoltaika dofinansowania — zbiór najważniejszych informacji

Jaki będzie koszt instalacji fotowoltaicznej dla Twojego domu, gospodarstwa rolnego czy firmy? Tak brzmi jedno z najważniejszych pytań, które decyduje o Twojej decyzji dotyczącej założenia paneli słonecznych. Udzielenie jednej prostej odpowiedzi na tak ogólne pytanie jest praktycznie niemożliwe. W przypadku mniejszych instalacji dla domów mówimy o kosztach do 50 tyś zł. W przypadku firm czy gospodarstw rolnych kwoty instalacji to już setki lub miliony złotych.

Dlatego tak ważnym tematem jest otrzymanie dotacji lub dofinansowania i tym samym obniżenie kosztów, które musisz ponieść. Dobrą informacją jest fakt, że prąd z instalacji, na którą otrzymasz dotacje, cały czas będzie dla Ciebie zupełnie darmowy.

Myślisz o instalacji fotowoltaicznej dla firmy? Załóż instalację bez konieczności inwestowania własnych środków. Zapytaj Doradcy.

Masz pytania? Chcesz poznać ofertę Enerji?

Fotowoltaika dofinansowania — który program będzie dla Ciebie najkorzystniejszy?

Na naszym blogu już kilkakrotnie opisywaliśmy różne dostępne progamy dotacji, jednak dziś zebraliśmy je dla Ciebie w jednym miejscu. Dzięki temu możesz poznać wszystko, co obecnie jest dostępne na rynku, bez skakania po różnych stronach, forach czy portalach.

Jednocześnie musisz pamiętać, że wiele w tych programów nie łączy się, a tym samym skorzystanie z programu A, wyklucza otrzymanie dotacji z programów B,C… itd. Dlatego tez bardzo ważne, aby Twoja decyzja była przemyślana, jeszcze na etapie projektowania instalacji. Jeżeli masz wątpliwości czy Twoja instalacja zostanie objęta dotacją, zapytaj u swojego instalatora, lub napisz do nas.

Dlaczego o tym piszemy? Ku przestrodze. W ramach przeprowadzonych przez nas prac serwisowych, dla instalacji zakładanych przez inne firmy, okazuje się, że właściciel zamiast 8 tys. złotych możliwej dotacji otrzymał jedynie 3 tys.

Fotowoltaika — dofinansowania
(stan na 08.2021)

Dodatkowo dorzuciliśmy dla Ciebie link do naszego artykułu na temat opłacalności instalacji fotowoltaicznej. Jeżeli do tej pory słyszałeś/aś jedynie o tym, że to zawsze się opłaca, to poświeć chwile i przeczytaj, jak to wygląda w rzeczywistości.

Mamy nadzieję, że zebranie wszystkiego w jednym miejscu będzie dla Ciebie ułatwieniem. Oczywiście jeżeli masz pytania, to zapraszamy do zdawania ich w mailach lub komentarzach.

Znajdziesz nas również w social mediach na Facebooku oraz Instagramie (tam również odpowiadamy na pytania).

Dodaj komentarz

Poznaj ofertę w rozmowie z Doradcą...

Zadzwoń do nas

lub napisz, my oddzwonimy

Wiesz już wszystko na temat fotowoltaiki?
Zostaw kontakt, a to my zadzwonimy do Ciebie!

Audyt energetyczny dla przedsiębiorstw: 

  • spełnienie obowiązku przeprowadzenia audytu dla dużych przedsiębiorstw,

  • wykrycie  obszarów utraty lub nieefektywnego, wykorzystania energii elektrycznej, 

  • kompensacja mocy biernej, 

  • wymierne oszczędności na fakturach za energię elektryczną,

  • wsparcie technologiczne i logistyczne.

Zamów Kontakt