Case Study Fotowoltaika: Kętrzyn 6,2 kWp (instalacja na gruncie)

Case Study Fotowoltaika Kętrzyn – moc 6,20 KWP (grunt)

Wiosna już na dobre zagościła w naszym kraju, dlatego my dzisiaj zabieramy Was na Mazury! Konkretnie do pięknej miejscowości Nakomiady, gdzie jakiś czas temu mieliśmy przyjemność montować instalację fotowoltaiczną na gruncie o mocy 6,20 KWP. Jak zawsze w naszej serii „Case Study”  przybliżymy Wam parametry zrealizowanego projektu oraz przedstawimy symulację produkcji energii elektrycznej. Zapraszamy do lektury.

Fotowoltaika Kętrzyn - warmińsko-mazurskie

Po pierwsze, instalacja fotowoltaiczna na gruncie 

Zgodnie z zasadami panującymi w Enerji, zanim przystąpiliśmy do montażu instalacji, przeprowadziliśmy szczegółowy audyt potrzeb i możliwości naszego klienta. Po przeanalizowaniu kilku scenariuszy wybór padł na konstrukcję wolnostojącą na gruncie. Dlaczego grunt? Po pierwsze, inwestor posiadał odpowiednio dużo, dobrze nasłonecznionego terenu. Po drugie, uwolniliśmy się od ograniczeń ułożenia dachu względem słońca oraz zależało nam na jak największej produkcji energii elektrycznej. 

Efektem opisywanych działań jest instalacja o mocy 6,20 KWP, składająca się z 20 modułów fotowoltaicznych firmy SHARP o mocy jednostkowej 310 W. Moduły nachylone są pod kątem 28 stopni w ułożeniu 180 stopni na południe. Łączna powierzchnia  do pracy dla słońca wyniosła 32,5 m2, a nad wszystkim czuwa 3-fazowy inwerter firmy Zevesolar.

Fotowoltaika Kętrzyn - warmińsko-mazurskie (bezpieczeństwo)

Po drugie, analiza pracy instalacji o mocy 6,2 KWP

Jeżeli uważnie śledzicie naszego bloga, zapewne wiecie, że zawsze wykonujemy symulację pracy przygotowywanej instalacji. Oczywiście tak samo jest również w przypadku instalacji z Mazur, a jej wyniki prezentują się następująco: 

  • prawie 1040 kWh z 1 KWP mocy instalacji, 
  • 6 400 kWh energii elektrycznej produkowanej w ciągu roku, 
  • oszczędność prawie 4 000 zł/rok, 
  • zmniejszenie emisji CO2 o 3 868 kg w każdym roku pracy instalacji, 
  • 6 nowych drzew dla nas wszystkich.

Prezentowana instalacja pracuje od kilku miesięcy i już wiemy, że rzeczywistość wygląda dużo korzystniej niż przeprowadzona przez nas symulacja. W szczególności kwota rocznych oszczędności wyraźnie wzrosła, w związku z podwyżkami cen energii na przełomie 2020 oraz 2021 roku. 

Fotowoltaika Kętrzyn - warmińsko-mazurskie (grunt)

Po trzecie, monitorujemy pracę naszych instalacji 

Wzrost korzyści z użytkowania instalacji fotowoltaicznej związany ze wzrostem cen energii elektrycznej, obserwujemy u wszystkich naszych dotychczasowych klientów. Oczywiście cały czas monitorujemy, jak pracują przygotowywane przez nas instalację i gdy tylko zajdzie taka potrzeba nasz serwis reaguje natychmiast. Nic jednak nie zastąpi rozmowy z Wami, naszymi klientami i usłyszenia waszych odczuć na temat naszej współpracy.

Inwestorom z miejscowości Nakomiady, raz jeszcze dziękujemy bardzo za zaufanie, a Wam za przeczytanie kolejnego artykułu z naszej serii „case study”. Korzystając z okazji, zapraszamy Was do śledzenia nas w mediach społecznościowych. Do zobaczenia na Facebooku, Instagramie czy Twitterze

Poznaj ofertę w rozmowie z Doradcą...

Dodaj komentarz

Zadzwoń do nas

lub napisz, my oddzwonimy

Wiesz, że możesz mniej płacić za prąd i gaz?
Zostaw kontakt, a to my zadzwonimy do Ciebie!

Audyt energetyczny dla przedsiębiorstw: 

  • spełnienie obowiązku przeprowadzenia audytu dla dużych przedsiębiorstw,

  • wykrycie  obszarów utraty lub nieefektywnego, wykorzystania energii elektrycznej, 

  • kompensacja mocy biernej, 

  • wymierne oszczędności na fakturach za energię elektryczną,

  • wsparcie technologiczne i logistyczne.

Zamów Kontakt

Poznaj ofertę w rozmowie z Doradcą...