Instalacja fotowoltaiczna na gruncie o mocy 9,90 kWp – województwo mazowieckie, powiat wołomiński.

Instalacja fotowoltaiczna na gruncie o mocy 9,90 kWp - województwo mazowieckie, powiat wołomiński.

Dzień dobry drogi Czytelniku. Bardzo miło nam Cię gościć przed naszym kolejnym artykułem z serii „case study”, w którym pokazujemy przygotowane przez nas instalacje fotowoltaiczne od podszewki. Dziś zapraszamy cię na piękne tereny województwa mazowieckiego, a konkretnie do powiatu wołomińskiego. A tam czeka na Ciebie, przygotowana przez nas na gruncie, instalacja fotowoltaiczna o mocy 9,90 kWp. 

Instalacja fotowoltaiczna powiat wołomiński 2

Po pierwsze – grunt to dobre ułożenie paneli. 

Jeżeli śledzisz naszego bloga, to zapewne zauważyłaś/eś, że nie jest to nasz pierwszy artykuł na temat instalacji fotowoltaicznej zamontowanej na gruncie. Jednakże wychodzimy z założenia, że każda instalacja jest inna i warta pokazania. Tak jak już wskazujemy w tytule, instalacja fotowoltaiczna na gruncie pozwala na idealne ułożenie paneli względem Słońca. W opisywanym przez nas przypadku panele ułożyliśmy w orientacji 185 stopni na południe oraz w nachyleniu 30 stopni względem podłoża. Jednocześnie do przygotowania instalacji wykorzystaliśmy 30 paneli firmy Jinko Solar o mocy 330W.  Natomiast powierzchnia ułożonych paneli, na której może pracować Słońce wynosi 50m2. 

Instalacja fotowoltaiczna powiat wołomiński

Po drugie- instalacja fotowoltaiczna na gruncie – co nią kieruje? 

Mimo niejednoznacznie brzmiącego tytułu, w tym miejscu chcemy Wam pokazać serce naszej instalacji. Jak możecie zobaczyć na zdjęciu, do obsługi montowanych paneli słonecznych zastosowaliśmy trójfazowy inwerter firmy Afore New Energy Technology. Dlaczego wybraliśmy akurat taki model i tego producenta? Po pierwsze charakteryzuje się on wysoką sprawnością i kulturą pracy. Drugim argumentem za jest system Antiflow. Po trzecie natomiast ma możliwość połączenia Wi-Fi oraz co dla nas jest bardzo istotne 10-letnią gwarancję producenta. 

Instalacja fotowoltaiczna powiat wołomiński 1

Po trzecie – efekty pracy instalacji. 

Opracowany przez proces przygotowania instalacji fotowoltaicznej zakłada również analizę jej pracy. W opisywanym przypadku jej wyniki są fantastyczne. I tak przez pierwszy rok pracy instalacja wyprodukuje  ponad 10 000 kWh zielonej energii elektrycznej.  Przeliczając dalej –  1 kWp mocy instalacji to 1 080 kWh prądu dla jej właściciela. Właśnie taka konfiguracja pozwoli naszemu klientowi zaoszczędzić nawet 7 500 zł w roku 2021. Jednocześnie biorąc pod uwagę ciągłe podwyżki cen prądu, w kolejnych latach oszczędności będą tylko rosły. Kolejnym równie ważnym elementem, jak pieniądze,  jest uniknięcie wprowadzenia do atmosfery  5 000 kg C02. Pękamy z dumny i raz jeszcze dziękujemy za zaufanie. 

Tobie dziękujemy za przeczytanie naszego wpisu. Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Cię do podjęcia decyzji posiadania własnej instalacji fotowoltaicznej. Dobrze wiemy, że masz jeszcze wiele pytań, dlatego nasi Doradcy są do Twojej dyspozycji. 

Masz pytania? Chcesz poznać ofertę Enerji?

Dodaj komentarz

Poznaj ofertę w rozmowie z Doradcą...

Zadzwoń do nas

lub napisz, my oddzwonimy

Wiesz, że możesz mniej płacić za prąd i gaz?
Zostaw kontakt, a to my zadzwonimy do Ciebie!

Audyt energetyczny dla przedsiębiorstw: 

  • spełnienie obowiązku przeprowadzenia audytu dla dużych przedsiębiorstw,

  • wykrycie  obszarów utraty lub nieefektywnego, wykorzystania energii elektrycznej, 

  • kompensacja mocy biernej, 

  • wymierne oszczędności na fakturach za energię elektryczną,

  • wsparcie technologiczne i logistyczne.

Zamów Kontakt