Fotowoltaika opinie — rozmawiamy z Wami

Fotowoltaika opinie — rozmawiamy z Wami

Na temat instalacji fotowoltaicznej powiedziano już prawie wszystko. W internecie bez problemu znajdziesz opisane zasady działania instalacji fotowoltaicznej wraz z wypowiedziami specjalistów zachwalających takie rozwiązanie. Jeżeli poszukasz dokładniej, znajdziesz  opisane konkretne przypadki montażu instalacji wraz ze szczegółami technicznymi. Są również tacy, którzy mają odwagę pisać o zagrożeniach związanych z fotowoltaiką — tak mówimy o nas. 

Jakiś czas temu postanowiliśmy zrobić kolejny krok i zapytać o opinię właścicieli instalacji,  tych, którzy aspirowali do tego grona, ale z jakiegoś powodu nie podjęli ostatecznej decyzji oraz zagorzałych przeciwników. 

Tak jak się spodziewaliśmy, Wasze opinie okazały się dla nas bardzo odświeżające i skutecznie sprowadziły nas na ziemię. Pokazały nam również, że wciąż jest wiele do zrobienia we wzajemnym edukowaniu się na tematy związane z Odnawialnymi Źródłami Energii.

Masz pytania? Chcesz poznać ofertę Enerji?

Dlatego, zamiast chować się za modułem fotowoltaicznym, wychodzimy do Ciebie i omawiamy wybrane opinie. Omawiamy, czyli przytaczamy i komentujemy.  Bardzo liczmy również na Twój komentarz i Twoją opinię, pod tym tekstem lub na naszych social mediachBardzo chętnie odbieramy również wiadomości prywatne oraz rozmawiamy przez telefon.  

Fotowoltaika opinie — problem z wyłączającym się falownikiem

 Z  zasady opinie możemy podzielić na pozytywne i negatywne i taki podział właśnie przyjmiemy, a do każdej opinii dodamy naszą odpowiedź.  Wiemy, że to nie jest pełny podział, ale nie mamy aż tyle papieru, żeby się rozpisywać.

Fotowoltaika opinie - Twoja opinia

Zaczynamy kontrowersyjnie od opinii, która daleka jest od zachwytu: 

 

Rachunki nie spadły do obiecanych 30 zł. Ostatnia faktura za maj i czerwiec to prawie 120 zł. Po wielu próbach kontaktu z firmą ******, która montowała panele, usłyszałem, że zapewne więcej zużywam i to dlatego rachunki są takie, a nie inne. Ewentualne reklamacje mogę zgłaszać do zakładu, bo instalacja działa zgodnie z umową. Ewentualnie mogą mi dołożyć panele tak, aby produkcja była wyższa. Oczywiście za odpowiednia dopłata. Przekonałem się, że te 90% obniżki to tylko czcze gadania. W moim przypadku przy oszczędności 40-50 % instalacja będzie się zwracać prawie 11 lat.”

 

Sam widzisz, opinia mało zachęcająca do montażu instalacji. Oczywiście nazwa firmy oraz dane wypowiadającego pozostanie naszą tajemnicą. Mieliśmy jednak szczęście porozmawiać z właścicielem instalacji w ramach audytu serwisowego, dlatego nasz komentarz jest oparty o  dokumentację techniczną oraz odczyty pracy instalacji. 

 

Nasz komentarz: 

Zbyt niskie zyski z pracy instalacji najprawdopodobniej wynikają z problemów nieregularnej pracy falownika, którą obserwujemy na wykresie pracy. Niestety wykres pokazuje braki produkcji w okresach największego nasłonecznienia tj. w godzinach 11-15. Powodów, dla których obserwujmy brak produkcji, może być wiele, jednak nasze doświadczenie pokazuje, że najczęściej dzieje się tak z dwóch powodów.  

Po pierwsze to zacienienia paneli w okresie największego nasłonecznienia przez sąsiednie budynki, drzewa, kominy itd. Oczywiście w takich sytuacjach brak produkcji każe szukać dalej, jednak wspominamy o tym, aby Cię uczulić na zbyt pozytywne nastawienie niektórych doradców.  

Po drugie to przekroczenie dopuszczalnego poziomu napięcia prądu w instalacji domowej właściciela instalacji. Ze względu na przestarzałą infrastrukturę sieci trakcyjnej (doprowadzającej prąd do naszego domu lub firmy)  pracująca instalacja fotowoltaiczna może powodować wzrost napięcia. Falownik posiada szereg zabezpieczeń, które przy zbyt wysokim napięciu powodują jego wyłączenie. Wyłączenie falownika to brak produkcji energii elektrycznej mimo słonecznego dnia. 

W opisanym przykładzie konieczne będą pomiary i audyt na miejscu montażu. Oczywiście gdy tylko problem zostanie rozwiązany, przygotujemy dla Ciebie nowy wpis. Dobra wiadomość jest taka, że zespół inżynierów z Enerji LAB  ma już kilka propozycji rozwiązania. Nie poddamy się!

Fotowoltaika opinie

Fotowoltaika  opinie — jaka jest Twoja opinia? 

Jak widzisz, każda opinia jest wartościowa, jeżeli poświęcisz czas na jej wysłuchanie i zadasz odpowiednie pytania. Dlatego tak cenimy sobie to, co mówią zwolennicy i przeciwnicy fotowoltaiki oraz odnawialnych źródeł energii. W związku z tym, pod naszym tekstem znajdziesz okno, w którym możesz dodać swój komentarz. Nie czekaj i podziel się swoją opinią na temat instalacji fotowoltaicznej. Może Twoja opinia trafi na karty naszego bloga

Dodaj komentarz

Poznaj ofertę w rozmowie z Doradcą...

Zadzwoń do nas

lub napisz, my oddzwonimy

Wiesz, że możesz mniej płacić za prąd i gaz?
Zostaw kontakt, a to my zadzwonimy do Ciebie!

Audyt energetyczny dla przedsiębiorstw: 

  • spełnienie obowiązku przeprowadzenia audytu dla dużych przedsiębiorstw,

  • wykrycie  obszarów utraty lub nieefektywnego, wykorzystania energii elektrycznej, 

  • kompensacja mocy biernej, 

  • wymierne oszczędności na fakturach za energię elektryczną,

  • wsparcie technologiczne i logistyczne.

Zamów Kontakt