Case Study Fotowoltaika: Płock – moc 7,40 kWp (dach płaski)

"Case Study" Fotowoltaika: Płock - moc 7,40 kWp (dach płaski)

Dzień dobry!

Dziś zabieramy Was w okolice Płocka, a konkretnie do przepięknej gminy Łąck, w której gościliśmy, przy okazji montażu instalacji fotowoltaicznej dla naszego Klienta. Jak zawsze w naszej serii Case Study, przygotowaliśmy dla Was porcję szczegółowych informacji na temat realizowanego przez nas projektu. Zaczynamy!

Fotowoltaika Płock 7,40 kWp - dach płaski

Po pierwsze, instalacja fotowoltaiczna widoczna na zdjęciu została przygotowana przy użyciu 20 monokrystalicznych paneli firmy Sharp o mocy jednostkowej 370W. Łączna moc instalacji to 7,40 kWp, a powierzchnia do pracy dla Słońca wynosi 27,2 m2.

Po drugie, panele fotowoltaiczne zamontowaliśmy na dachu płaskim przy użyciu dedykowanej konstrukcji montażowej, będącej gwarancją bezpieczeństwa dla mieszkańców budynku.

Po trzecie, panele ułożyliśmy z nachyleniem 15 stopni oraz w orientacji 221 stopni na południowy zachód. Zaprojektowaliśmy dwa równoległe stringi składające się 6 i 14 paneli fotowoltaicznych.

Po czwarte, pracę całej instalacji koordynuje 3-fazowy falownik producenta, firmy GoodWe Solar. Dlaczego wybraliśmy ten model? Właścicielowi instalacji zależało na bezawaryjnej pracy i wysokiej wydajności, a falowniki tego producenta idealnie spełniają te oczekiwania.

Fotowoltaika Płock 7,40 kWp - dach płaski 3

Fotowoltaika Płock – jak pracuje instalacja fotowoltaiczna na dachu płaskim?

Przed rozpoczęciem inwestycji wykonaliśmy szereg analiz, aby znaleźć odpowiedź na pytanie: jakie ułożenie paneli będzie najbardziej efektywne dla naszego Klienta? Wybaliśmy ułożenie, które opisujemy w poprzednim akapicie, a wyniki analizy przedstawiają się następująco:

 • Moc instalacji: 7,40 kWP.
 • Szacowana produkcja kWh/kWp: 940.
 • Szacowana produkcja roczna: 6700 kWh.
 • Oszczędność finansowa po roku pracy: 4000,00 zł.
 • Emisja CO2, której unikamy w każdy roku pracy: 4 179 kg.
 • Nowe drzewa posadzone przez Enerji: 8 drzew.

Oczywiście, to co powtarzamy zawsze, dane dotyczące ilości produkowanego prądu szacujemy na podstawie historycznych danych atmosferycznych oraz nasłonecznia. Nasze doświadczenie pokazuje, że rzeczywiste wyniki są znacznie wyższe, a korzyści dla właścicieli instalacji fotowoltaicznych jeszcze bardziej okazałe.

Starliśmy się zawrzeć jak najwięcej informacji, w jak najkrótszej formie i mamy wrażenie, że chyba nam się dało. Dziękujemy za przeczytanie naszej analizy. Domyślamy się, że możesz mieć jeszcze wiele pytań, dlatego nasi doradcy są do Twojej dyspozycji (przycisk poniżej).

Zapraszamy Cię również do śledzenia i rozmowy w mediach społecznościowych. Jesteśmy na Facebooku, Instagramie oraz Twitterze.

Masz pytania? Chcesz poznać ofertę Enerji?

Dodaj komentarz

Poznaj ofertę w rozmowie z Doradcą...

Zadzwoń do nas

lub napisz, my oddzwonimy

Wiesz, że możesz mniej płacić za prąd i gaz?
Zostaw kontakt, a to my zadzwonimy do Ciebie!

Audyt energetyczny dla przedsiębiorstw: 

 • spełnienie obowiązku przeprowadzenia audytu dla dużych przedsiębiorstw,

 • wykrycie  obszarów utraty lub nieefektywnego, wykorzystania energii elektrycznej, 

 • kompensacja mocy biernej, 

 • wymierne oszczędności na fakturach za energię elektryczną,

 • wsparcie technologiczne i logistyczne.

Zamów Kontakt