Fotowoltaika Warszawa Dofinansowanie

Fotowoltaika Warszawa dofinansowanie dla mieszkańców Warszawy ​

Mieszkasz w Warszawie? Masz dom? Prowadzisz firmę? Może jesteś przedstawicielem spółdzielni mieszkaniowej? Niezależnie na które z tych pytań odpowiesz twierdząco, to musisz wiedzieć, że jesteśmy sąsiadami. W związku z tym przygotowaliśmy dla Ciebie zbiór najważniejszych informacji na temat warszawskiej dotacji dla odnawialnych źródeł energii. Oczywiście tytuł dotyczy fotowoltaiki, ale musisz wiedzieć, że dotacja obejmuje również wymiany źródła ciepła. 

Fotowoltaika Warszawa dofinansowanie dla mieszkańców Warszawy ​

Zanim przejdziemy do samego programu, mamy do Ciebie prośbę dotyczącą udostępnienia naszego artykułu swojemu sąsiadowi. Niestety nasze doświadczenie pokazuje, że cały czas wielu nieświadomych mieszkańców traci nawet do 15 000 zł dofinansowania. Bądźmy dobrymi sąsiadami i podzielmy się tą wiedzą!

Dotacja warszawska na fotowoltaikę – czym jest? 

Dotacja warszawska na fotowoltaikę to bezwrotne środki wypłacana przez Urząd Miasta st. Warszawy przeznaczone na inwestycję w odnawialne źródła energii.  Z dotacji mogą skorzystać zarówno osoby prywatne, przedsiębiorcy jak i spółdzielnie oraz wspólnoty mieszkaniowe. Okres zbierania wniosków na inwestycje w 2021 zakończył się 31 marca, ale już od 1 września 2021 rusza kolejny nabór. Warto, aby do tego czasu, o tym programie dowiedziało się jak najwięcej naszych sąsiadów. 

Fotowoltaika Warszawa dofinansowanie dla mieszkańców Warszawy ​

Fotowoltaika Warszawa dofinansowanie w kwocie 15 000 zł 

Maksymalna kwota dotacji na fotowoltaikę dla mieszkańców Warszawy wynosi 15 000 zł. Jej końcowy poziom jest uzależniony od mocy przygotowywanej instalacji. Za każdy kWp mocy możesz otrzymać 1 500 zł, a sumaryczna kwota całej dotacji nie może przekroczyć  wspomnianych wcześniej 15 000. 

Dla przykładu, jeżeli zdecydujesz się na instalację o mocy 7,26, kwota dotacji może wynieść 10 800 zł. W związku  z tym, że dotacje możesz połączyć z ulgą termomodernizacyjna, Twoje oszczędność może wynieść nawet 15 000 zł, dla takiej instalacji fotowoltaicznej.  Jednocześnie inwestycja będzie dla Ciebie jeszcze bardziej opłacalna gdy wraz z instalacją fotowoltaiczną zdecydujesz się na wymianę źródła ogrzewania na ekologiczne. Wtedy możesz otrzymać nawet 25 000 zł. 

Fotowoltaika Warszawa dofinansowanie dla mieszkańców Warszawy ​

Przygotowanie się na inwestycję w fotowoltaikę w Warszawie

Otrzymanie dotacji wymaga od inwestora złożenia odpowiednich dokumentów jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji, dlatego dobrze jest przygotować sobie plan działania. 

W przygotowaniu planu warto skorzystać z doświadczenia naszych doradców. Dlatego jeżeli planujesz inwestycję w odnawialne źródła energii, porozmawiaj z naszym doradca który:

 •  przygotuje wszelkie parametry instalacji + wymiany ogrzewania,
 •  przygotuje pełny kosztorys (bez ukrywania kosztów),
 • znajdzie najbardziej opłacalne dofinansowanie (dotacja warszawska, dofinansowanie dla firm, czy dla rolników), 
 • zadba o złożenie na czas wszelkich dokumentów w urzędach oraz zakładzie elektrycznym, 
 • zaplanuje profesjonalny montaż, 
 • zadba o instalacje o jej uruchomieniu.

Jeżeli chciałbyś porozmawiać, zostaw kontakt, a to my zadzwonimy do Ciebie. Oczywiście możesz również do nas zadzwonić na numer 22 364 54 44. 

Zapraszamy Cię również do śledzenia nas w mediach społecznościowych. 

Do zobaczenia sąsiedzie! 

Masz pytania? Chcesz poznać ofertę Enerji?

Dodaj komentarz

Poznaj ofertę w rozmowie z Doradcą...

Zadzwoń do nas

lub napisz, my oddzwonimy

Wiesz, że możesz mniej płacić za prąd i gaz?
Zostaw kontakt, a to my zadzwonimy do Ciebie!

Audyt energetyczny dla przedsiębiorstw: 

 • spełnienie obowiązku przeprowadzenia audytu dla dużych przedsiębiorstw,

 • wykrycie  obszarów utraty lub nieefektywnego, wykorzystania energii elektrycznej, 

 • kompensacja mocy biernej, 

 • wymierne oszczędności na fakturach za energię elektryczną,

 • wsparcie technologiczne i logistyczne.

Zamów Kontakt