Fotowoltaika Zabrze o mocy 30,60 kWp

Fotowoltaika Zabrze - zobacz jak powstaje instalacja na dachu skośnym

Dzień dobry Zabrze! Dzień dobry mieszkańcy województwa śląskiego!

Na samym wstępie chcemy podziękować mieszkańcom miasta Zabrze, za zaproszenie i bardzo ciepłe przyjęcie. Dobrze wiedzieliśmy, że Śląsk jest bardzo gościnny, ale rzeczywistość przerosła nasze oczekiwania. Drogi czytelniku jeżeli zastanawiasz się, czy odwiedzić tę część Polski, to zrób to koniecznie. Gdy już będziesz na miejscu,  zapraszamy do Zabrza, gdzie będziesz mógł/a zobaczyć przygotowaną przez nas instalację. Zanim jednak wsiądziesz w samochód lub pociąg, pozwól, że zabierzemy Cię na wirtualne zwiedzanie  instalacji fotowoltaicznej.

Fotowoltaika Zabrze o mocy 30,60 kWp

Instalacja, którą przygotowaliśmy, znajduje się w Centrum Usług Specjalistycznych Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego. Centrum, które czuwa nad bezpieczeństwem i zdrowiem górników, od teraz wymiernie dba o środowisko naturalne i czyste powietrze, dla wszystkich mieszkańców Zabrza. 

Fotowoltaika Zabrze- po pierwsze, parametry instalacji 

Na skośnym dachu budynku przy ul. Georgiusa Agricoli 3, zamontowaliśmy instalację fotowoltaiczną  o mocy 30,60 kWp, o łącznej powierzchni 151 m2. Do przygotowania instalacji wykorzystaliśmy 90 modułów fotowoltaicznych renomowanego producenta JA Solar, o mocy jednostkowej 340 W.  Moduły zostały zamontowane z nachyleniem 20 stopni, w orientacji 216 stopni na południowy-zachód. Do obsługi paneli wykorzystaliśmy sprawdzony 3-fazowy inwerter firmy Sofar. Takie zestawienie komponentów, to gwarancja wysokiej wydajności i długoletniej bezawaryjnej pracy. 

Fotowoltaika Zabrze o mocy 30,60 kWp

Fotowoltaika Zabrze – po drugie, jak pracuje przygotowana instalacja? 

150 m2 powierzchni paneli fotowoltaicznych wyprodukuje każdego roku ponad 30 000 kWh. Oznacza to, że z jednego kWp mocy instalacji produkcja wyniesie ponad 1000 kWh czystej energii elektrycznej. Analizując wciąż rosnące ceny prądu, oszczędności możemy liczyć w dziesiątkach tysięcy złotych rocznie. Jak ważne są oszczędności finansowe, wie każdy z nas, jednak dzięki decyzji o założeniu instalacji na dachu w Zabrzu unikniemy emisji CO2 na poziomie 14 000 kg rocznie. Gdy doliczymy do tego 31 drzew, które posadzimy w naszej akcji Ekologia 2.0, to korzyści dla nas wszystkich są ogromne.

Fotowoltaika Zabrze – po trzecie, inwestycja dla całej społeczności 

Jak już wcześniej wspominaliśmy, Centrum Usług Specjalistycznych Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego dopisuje na swoje konto kolejny dobry uczynek dla całej śląskiej społeczności. My jako Enerji, jesteśmy ogromnie wdzięczni za zaufanie i możliwość realizacji tak dużego projektu. 

Fotowoltaika Zabrze o mocy 30,60 kWp

Drogi czytelniku, jeżeli prowadzisz przedsiębiorstwo i chcesz zrobić coś dobrego dla swojego budżetu, rodziny  i sąsiadów, to instalacja fotowoltaiczna będzie świetnym rozwiązaniem. Jeszcze lepszą decyzją będzie instalacja fotowoltaiczna z Enerji. 

Dziękujemy za czas poświęcony na przeczytanie naszego artykułu. Zapraszamy Cię również do zapoznania się z zestawieniem dotacji na fotowoltaikę dla firm, które znajdziesz tutaj.

Jeżeli masz pytania, nasi Doradcy są do Twojej dyspozycji. Znajdziesz nas również na Facebooku i Instagramie. 

Do zobaczenia! 

Masz pytania? Chcesz poznać ofertę Enerji?

1 komentarz do “Fotowoltaika Zabrze o mocy 30,60 kWp”

Dodaj komentarz

Poznaj ofertę w rozmowie z Doradcą...

Zadzwoń do nas

lub napisz, my oddzwonimy

Wiesz, że możesz mniej płacić za prąd i gaz?
Zostaw kontakt, a to my zadzwonimy do Ciebie!

Audyt energetyczny dla przedsiębiorstw: 

  • spełnienie obowiązku przeprowadzenia audytu dla dużych przedsiębiorstw,

  • wykrycie  obszarów utraty lub nieefektywnego, wykorzystania energii elektrycznej, 

  • kompensacja mocy biernej, 

  • wymierne oszczędności na fakturach za energię elektryczną,

  • wsparcie technologiczne i logistyczne.

Zamów Kontakt