Instalacja fotowoltaiczna o mocy 25,08 kWp – województwo łódzkie, powiat tomaszowski

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 25,08 kWp – województwo łódzkie, powiat tomaszowski.

Dzień dobry, szanowny czytelniku.

Dziękujemy, że zaglądasz na naszego bloga i mamy nadzieję, że informacje, które tu znajdujesz, są dla Ciebie pomocne. Dziś zgodnie z tytułem zabieramy Cię na podróż do województwa łódzkiego, a dokładnie na tereny powiatu tomaszowskiego. Jak bardzo gościnne są to okolice, wspominaliśmy już w tym miejscu, jednak każda kolejna wizyta jeszcze bardziej nas utwierdza w tym przekonaniu.

Jesteś mieszkańcem województwa łódzkiego i myślisz o założeniu instalacji fotowoltaicznej? Jeżeli tak, to my zapraszamy Cię do rozmowy z naszym Doradcą.

Teraz jednak chcemy Ci pokazać, jak pracuje instalacja fotowoltaiczna o mocy 25,08 kWp.

Instalacja fotowoltaiczna 25,08 województwo łódzkie

Po pierwsze – komponenty instalacji.

Prezentowana instalacja została przygotowana przy użyciu 76 paneli fotowoltaicznych, europejskiego producenta, firmy Exe Solar, o mocy jednostkowej 330W. Łączna moc instalacji to 25, 08 kWp, a jej powierzchnia pracy wynosi 129m2. Prezentowane moduły, zostały wykonane w technologii H-Cut, a jeden moduł to 120 monokrystalicznych wysoko wydajnych komórek oraz 12 busbarów.

Do obsługi instalacji wykorzystaliśmy 3-fazowy inwerter producenta SMA Solar Technology, będący gwarancją bezawaryjnej pracy i wysokiej wydajności, tak dużej instalacji.

 

Po drugie – warunki pracy instalacji

Panele fotowoltaiczne zostały zamontowane na gruncie przy użyciu dedykowanych konstrukcji montażowych. Nachylenie modułów wynosi 28° w orientacji 194° w kierunku południowym. W sąsiedztwie instalacji nie ma drzew ani innych przeszkód, które mogłyby negatywnie wpłynąć na poziom produkcji energii elektrycznej. Obecność drogi to oczywiście sugestia, aby więcej uwagi zwrócić na poziom zabrudzenia i zakurzenia powierzchni modułów.

Instalacja fotowoltaiczna 25,08 województwo łódzkie 2

Po trzecie- jak pracuje instalacja fotowoltaiczna (województwo łódzkie)?

Analiza pracy instalacji dała nam następujące wyniki:

  1. 1 kWp to 1 050 kWh energii elektrycznej.
  2. Roczna produkcja prądu całej instalacji – ponad 26 000 kWh.
  3. Oszczędność finansowa: 16 000 zł na rok.
  4. Emisja CO2, której udaje się unikać to prawie 16 000 kg w każdym roku pracy instalacji.

Po czwarte – możesz zwiększyć korzyści.

W poprzednim akapicie przedstawiliśmy wyniki, wynikające wprost z pracy instalacji. Jednak w Twoich rękach jest cały wachlarz możliwości ich zwiększenia. W jaki sposób? Pomyśl, do czego możesz wykorzystać zieloną energię elektryczną? Samochód elektryczny, ogrzewanie domu, zasilenie produkcji Twojej firmy czy wreszcie posadzenie nowych drzew… Decydując się na założenie instalacji fotowoltaicznej o mocy 25,08 kWp z Enerji, przyczyniasz się do posadzenia 25 nowych drzew dla nas wszystkich.

Instalacja fotowoltaiczna 25,08 województwo łódzkie 3

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł odnaleźć Ci odpowiedzi na pytania dotyczące własnej instalacji. Jeżeli jednak jest coś, o czym chciałbyś porozmawiać z doświadczonym fachowcem, napisz do nas. Nasi Doradcy są do Twojej dyspozycji.

Zapraszamy Cię również do śledzenia naszych mediów społecznościowych, gdzie prezentujemy jeszcze więcej ciekawostek, również tych z przymrużeniem oka. 

Masz pytania? Chcesz poznać ofertę Enerji?

Dodaj komentarz

Poznaj ofertę w rozmowie z Doradcą...

Zadzwoń do nas

lub napisz, my oddzwonimy

Wiesz, że możesz mniej płacić za prąd i gaz?
Zostaw kontakt, a to my zadzwonimy do Ciebie!

Audyt energetyczny dla przedsiębiorstw: 

  • spełnienie obowiązku przeprowadzenia audytu dla dużych przedsiębiorstw,

  • wykrycie  obszarów utraty lub nieefektywnego, wykorzystania energii elektrycznej, 

  • kompensacja mocy biernej, 

  • wymierne oszczędności na fakturach za energię elektryczną,

  • wsparcie technologiczne i logistyczne.

Zamów Kontakt