Instalacja fotowoltaiczna dla gospodarstwa rolnego – województwo mazowieckie, powiat sochaczewski.

Instalacja fotowoltaiczna dla gospodarstwa rolnego – województwo mazowieckie, powiat sochaczewski.

Prowadzenie gospodarstwa rolnego to ogromne wyzwanie, dlatego zawsze z dużą ciekawością słuchamy właścicieli takich przedsiębiorstw. Niestety koszty energii elektrycznej to bardzo duże obciążenie, dlatego razem z właścicielem gospodarstwa rolnego w województwie mazowieckim (powiat sochaczewski) doszliśmy do porozumienia i przygotowaliśmy instalację fotowoltaiczną o mocy 21,42 kWp.

 

Zapraszamy Was na nasz kolejny artykuł z serii „Case study”. Tym razem odwiedzimy prężnie działające gospodarstwo rolne w miejscowości Rybno.

Instalacja fotowoltaiczna dla gospodarstwa rolnego – województwo mazowieckie, powiat sochaczewski - zdj1

Po pierwsze: Instalacja fotowoltaiczna dla gospodarstwa rolnego – panele słoneczne.

Po wielu rozmowach z Panem Zbigniewem zaprojektowaliśmy oraz zamontowaliśmy instalację fotowoltaiczną o mocy 21,42 kWp. Instalacja składa się z 68 paneli firmy Jinko Solar o mocy jednostkowej 315W. Łączna powierzchnia pracy instalacji to ponad 113 m2.

Jak możecie zobaczyć na zdjęciach, panele zostały ułożone na dwóch połaciach dachu. Na wyższej połaci ułożyliśmy 32 panele o nachyleniu 29 stopni w kierunku 187 stopni na południe. Na drugiej (niżej położonej) połaci 36 paneli ułożyliśmy z nachyleniem 15 stopni w kierunku 188 stopni na południe.

Instalacja fotowoltaiczna dla gospodarstwa rolnego – województwo mazowieckie, powiat sochaczewski - zdj2

Po drugie: Instalacja fotowoltaiczna dla gospodarstwa rolnego – inwerter.

Do obsługi instalacji wykorzystaliśmy 3-fazowy inwerter firmy GoodWe Solar. Takie rozwiązanie to wysoka wydajność dla inwestora, wytrzymałość oraz bezpieczeństwo. Dodatkowo falownik wyposażony jest moduł Wi-Fi, który pozwala śledzić produkcję energii z poziomu dedykowanej aplikacji. Mamy również nadzieję, że zwróciliście uwagę na dokładność i jakość wykonania oraz poprowadzenia przewodów. Dla inwestora było to bardzo ważne.

Instalacja fotowoltaiczna dla gospodarstwa rolnego – województwo mazowieckie, powiat sochaczewski - zdj3

Po trzecie: Instalacja fotowoltaiczna dla gospodarstwa rolnego – wyniki pracy.

Jak pracuje tak przygotowana instalacja? Przez rok pracy wyprodukuje ona pond 22 800 kWh „zielonej” energii elektrycznej. Pozwoli to zaoszczędzić prawie 15 000 zł w pierwszym roku pracy instalacji. Biorąc pod uwagę podwyżki cen prądu, oszczędność będzie z roku na rok rosła. A jak to wygląda, jeżeli chodzi o ekologię? Każdy rok pracy tej instalacji to ponad 10 000 kg mniej CO2 w naszej atmosferze. Nie ukrywamy, że robi to na nas ogromne wrażenie!

Inwestorowi raz jeszcze dziękujemy za zaufanie i z uwagą śledzimy rozwój jego gospodarstwa. Mamy nadzieję, że nasz artykuł przybliżył Wam, jak wygląda instalacja fotowoltaiczna w rolnictwie. Domyślamy się, że macie jeszcze wiele pytań (i bardzo nas to cieszy), dlatego nasi Doradcy są do Waszej dyspozycji.

Spotkajmy się również na naszym profilu na Facebooku, gdzie możecie z nami porozmawiać oraz wybrać najbardziej dogodny termin na rozmowę z doradcą Enerji.

Masz pytania? Chcesz poznać ofertę Enerji?

Dodaj komentarz

Poznaj ofertę w rozmowie z Doradcą...

Zadzwoń do nas

lub napisz, my oddzwonimy

Wiesz, że możesz mniej płacić za prąd i gaz?
Zostaw kontakt, a to my zadzwonimy do Ciebie!

Audyt energetyczny dla przedsiębiorstw: 

  • spełnienie obowiązku przeprowadzenia audytu dla dużych przedsiębiorstw,

  • wykrycie  obszarów utraty lub nieefektywnego, wykorzystania energii elektrycznej, 

  • kompensacja mocy biernej, 

  • wymierne oszczędności na fakturach za energię elektryczną,

  • wsparcie technologiczne i logistyczne.

Zamów Kontakt