Instalacja fotowoltaiczna dla sklepu – województwo kujawsko-pomorskie, powiat aleksandrowski.​

Instalacja fotowoltaiczna dla sklepu – województwo kujawsko-pomorskie, powiat aleksandrowski.

Prowadzenie własnego sklepu to bardzo odpowiedzialne zadanie, tym bardziej z mniejszych miejscowościach, gdy zaufanie Twoich klientów jest tożsame z zaufaniem Twoich sąsiadów. Jak skutecznie budować takie zaufanie? Zapytaliśmy o to właścicieli sklepu spożywczo-przemysłowego w miejscowości Bądkowo, dla których przygotowaliśmy instalację fotowoltaiczną. Po pierwsze to dbałość o jakość i zadowolenie klienta, a po drugie działania na rzecz wspólnej lepszej przyszłości. Słysząc te słowa, wiedzieliśmy, że nasza instalacja trafia w dobre ręce.

Zapraszamy Cię do zagłębienia się wraz z nami w szczegóły instalacji fotowoltaicznej dla sklepu spożywczo-przemysłowego.

Instalacja fotowoltaiczna - sklep w kujawsko-pomorskie

Po pierwsze – panele fotowoltaiczne

W trakcie naszych rozmów właściciel sklepu sprawę postawił bardzo jasno. Interesuje go tylko najwyższa jakość. Jednakowo w kwestii zaprojektowania, wykonania instalacji (dlatego wybrał nas) oraz w doborze komponentów. W związku z tym przygotowaliśmy instalacje z wykorzystaniem paneli niemieckiej firmy SoLuxTec o mocy jednostkowej 330W. Na dachu skośnym pokrytym blacho-dachówką, zamontowaliśmy 22 panele, o łącznej mocy instalacji 7,26 kWp. Powierzchnia do pracy dla słońca wyniosła 36,8 m2.

Wybrane panele to rozwiązanie Full Black, dający rewelacyjny efekt estetyczny.

Panele ułożyliśmy z nachyleniem 38 stopni oraz w orientacji 232 stopnie na południowy zachód.

Instalacja fotowoltaiczna - sklep w kujawsko-pomorskie : sklep spożywyczy

Po drugie – inwerter/falownik

Jak ważnym dla pracy całej instalacji jest inwerter, pisaliśmy w jednym z naszych poprzednich artykułów. Dlatego kierując się myślą o najwyższej jakości, do projektowanej instalacji dobraliśmy 3-fazowy falownik producenta Fronius International. Dlaczego wybraliśmy firmę Fronius? Ten producent to gwarancja niezawodności oraz wysokiej sprawności pracy instalacji. Jednocześnie bardzo przyjazna obsługa dla użytkownika oraz bezpieczeństwo na najwyższym możliwym poziomie.

Instalacja fotowoltaiczna - sklep w kujawsko-pomorskie: projekt

Po trzecie – jak pracuje instalacja fotowoltaiczna dla sklepu?

Jak będzie pracowała instalacja zaprojektowana w orientacji południowy-zachód? Z każdego kWp mocy instalacji, prosument uzyska 904,64 kWh zielonej energii elektrycznej. Przez rok pracy cała instalacja wyprodukuje ponad 6 500 kWh prądu. Bardzo dobry wynik.

Pozwoli to na oszczędność rzędu 4 500 zł, a każda podwyżka cen energii to zysk dla jej właściciela. Jednocześnie każdy rok pracy instalacji to ponad 3 000 kg mniej C02 w atmosferze. Tak właśnie dba o swoich klientów właściciel sklepu w Bądkowie.

Dziękujemy, że znalazłeś czas na przeczytanie naszego wpisu. Jeżeli masz jakieś pytania, to oczywiście jesteśmy do Twojej dyspozycji. Możesz wybrać link poniżej lub skontaktować się z nami na Facebooku. Do zobaczenia!

Masz pytania? Chcesz poznać ofertę Enerji?

Dodaj komentarz

Poznaj ofertę w rozmowie z Doradcą...

Zadzwoń do nas

lub napisz, my oddzwonimy

Wiesz, że możesz mniej płacić za prąd i gaz?
Zostaw kontakt, a to my zadzwonimy do Ciebie!

Audyt energetyczny dla przedsiębiorstw: 

  • spełnienie obowiązku przeprowadzenia audytu dla dużych przedsiębiorstw,

  • wykrycie  obszarów utraty lub nieefektywnego, wykorzystania energii elektrycznej, 

  • kompensacja mocy biernej, 

  • wymierne oszczędności na fakturach za energię elektryczną,

  • wsparcie technologiczne i logistyczne.

Zamów Kontakt