„To mi się nie opłaca! Czy instalacja fotowoltaiczna to dobra inwestycja?”

Traktowanie instalacji fotowoltaicznej jako dobrej inwestycji to punkt wyjścia każdej naszej rozmowy z potencjalnym klientem = inwestorem. Dlatego, zanim przejdziemy do ustalania aspektów technicznych, finansowych oraz prób dyskusji ze stwierdzeniem „To mi się nie opłaca!”, zadajemy pytanie:

„Czym dla Pani/Pana jest dobra inwestycja?”

Odpowiedzi, które słyszymy to bardzo rzadko konkretne przykłady, co jest dla nas zrozumiałe. Kto chciałby się dzielić swoimi pomysłami na dobrą inwestycję. Dużo jednak częściej nasza rozmowa podąża w kierunku przymiotników i cech, które musi spełniać dobra inwestycja. Najczęściej pada oczywiście stwierdzenie, że inwestycja musi być bezpieczna. Jak się okazuje, w tym jednym słowie mieści się zarówno stabilność inwestycji, gwarancja kapitału, jak i minimalne ryzyko straty.

Kolejny najbardziej popularny przymiotnik, który opisuje dobrą inwestycję, najlepiej ujawnia się w pytaniu:

„Ile ja na tym zarobię?”

Przewaga prądu nad innymi źródłami energii jest oczywista, a dowodem tego jest ilość urządzeń, z których korzystamy, wykorzystując prąd właśnie. Czytając ten tekst, też korzystacie z prądu (jeżeli jest inaczej, to dajcie znać, jak Wam się to udaje). W związku z tym koszty za wykorzystywany przez nas prąd to cześć stała naszych domowych i firmowych budżetów. Każdy dzień, miesiąc czy rok to okres rozliczeniowy, w którym ponosimy ten koszt. Dlatego nasza odpowiedź na to pytanie brzmi:

„Zarobisz wszystko, co wydałbyś na prąd przez najbliższe 25 lat.”

Gdy zaczynamy wyliczać konkretne kwoty, zawsze pojawia się chwila zastanowienia:

„Czy ja faktycznie, aż tyle wydaję na prąd?”

„Wydawałeś drogi inwestorze. Po uruchomieniu własnej instalacji fotowoltaicznej wszystko się odwróci. Zamiast wydawać -> oszczędzasz. ”

Tak się dzieje, gdy zaczynasz produkować prąd ze słońca. Nadal wykorzystujesz energię, zapewniając komfortowe życie swojej rodziny, jeżdżąc samochodem elektrycznym czy produkując produkty dla swoich klientów, ale nie ponosisz już kosztów prądu.

A co z tym bezpieczeństwem?

Bezpieczeństwo, czyli stabilność, gwarancja kapitału oraz minimalne ryzyko, zapewnia nam właśnie ta dominacja prądu. Instalacja fotowoltaiczna przestanie być bezpieczną inwestycją, gdy nasz Świat zrezygnuje z prądu. Nie wiemy jak Wy, ale my widzimy coś zupełnie odwrotnego. Dlatego właściciel instalacji fotowoltaicznej ma zapewnioną stabilność, gwarancję kapitału, a jedyne ryzyko to błędnie dobrana i wykonana instalacja fotowoltaiczna, o czym również w przyszłości chcemy z Wami na naszym blogu oraz na Social Mediach porozmawiać.

Enerji Fotowoltaika Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki.
Enerji Fotowoltaika Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki.

Benjamin Franklin potwierdza: „Instalacja fotowoltaiczna to dobra inwestycja.”

Mając wyjaśnione już kwestie bezpieczeństwa, raz jeszcze chcemy powrócić do opłacalności, parafrazując słowa Pana Benjamina Franklina dotyczące rzeczy pewnych. W swojej wypowiedzi wspominał On o śmierci i podatkach, zapominając o… podwyżkach cen prądu. Na jego usprawiedliwienie przemawia fakt, że w XVIII wieku temat prądu był innowacją, na którą przecież jego odkrycia miały ogromny wpływ. Mamy więc odwagę twierdzić, że gdyby Benjamin Franklin, w ramach jednego ze swoich eksperymentów, przeniósł się do naszych czasów, na pewno rozszerzyłby swoją wypowiedź o rzeczach pewnych, oraz namawiałby Was do Instalacji Fotowoltaicznej z Enerji. Dlaczego akurat z Enerji? Zapytajcie naszych klientów.

I tak to mi się nie opłaca…

Wiemy, że nawet podróżnik z przeszłości, nie przekona wszystkich i uważamy, że zdanie odmienne od naszego, zawsze należy respektować. Dlatego każdego naszego rozmówcę traktujemy indywidualnie i z należytym szacunkiem. Jeżeli jesteś już na tym etapie naszego tekstu, za co ogromnie Ci dziękujemy, i nie zgadzasz się z naszym stanowiskiem, to bardzo prosimy Cię o wyrażenie swojego zdania.

Jeżeli natomiast uważasz tak samo, jak my, że instalacja fotowoltaiczna to dobra inwestycja, to najwyższy czas porozmawiać o Twojej Instalacji Fotowoltaicznej (KLIKNIJ TUTAJ).

PS. Jeszcze komentarz naszej Pani Prezes do tego tekstu: „My się chętnie podzielimy swoimi pomysłami na dobrą inwestycję.”

2 komentarze do “„To mi się nie opłaca! Czy instalacja fotowoltaiczna to dobra inwestycja?””

Dodaj komentarz

Zadzwoń do nas

lub napisz, my oddzwonimy

Wiesz, że możesz mniej płacić za prąd i gaz?
Zostaw kontakt, a to my zadzwonimy do Ciebie!

Audyt energetyczny dla przedsiębiorstw: 

  • spełnienie obowiązku przeprowadzenia audytu dla dużych przedsiębiorstw,

  • wykrycie  obszarów utraty lub nieefektywnego, wykorzystania energii elektrycznej, 

  • kompensacja mocy biernej, 

  • wymierne oszczędności na fakturach za energię elektryczną,

  • wsparcie technologiczne i logistyczne.

Zamów Kontakt

Poznaj ofertę w rozmowie z Doradcą...