Jakie pytania należy zadać Doradcy przed zawarciem umowy na dostarczenie instalacji fotowoltaicznej? (część 1/2)

Jakie pytanie należy zadać Doradcy przed zawarciem umowy na dostarczenie instalacji fotowoltaicznej? (część 1/2)

Bardzo uważnie obserwujemy rynek instalacji fotowoltaicznych, a w związku z tym widzimy również ogromny przyrost firm oferujących Wam takie rozwiązania. Bardzo nas to cieszy, ponieważ im więcej instalacji tym więcej czystego powietrza dla nas wszystkich. Dostrzegamy jednak drugą stronę medalu. Niestety nieuczciwe praktyki i wykorzystywanie Waszej troski o ekologie i naszą Planetę, bardzo negatywnie wpływa na całą branżę.

Dlatego na naszym cotygodniowym spotkaniu, przygotowaliśmy listę pytań, które dobrze będzie zadać Doradcy przed podjęciem ostatecznej decyzji. Oczywiście nie zostawimy Was z samymi pytaniami…

Instalacja Fotowoltaiczna. Pytanie. Zaczynajmy!

Instalacja fotowoltaiczna pytanie do Doradcy 1

Pytanie 1: Jak pracuje instalacja fotowoltaiczna?

Domyślamy się, że zapewne znasz zasady działania instalacji fotowoltaicznej, gdyż przeczytałeś przygotowany przez nas samouczek. Jednak tak postawione pytanie pokaże Ci czy ktoś po drugiej stronie ma odpowiednią wiedzę. Co ważne, świetnie sprawdza się tu zasada, że ktoś ma wiedzę, gdy potrafi o rzeczach skomplikowanych mówić w prosty sposób.

Pytanie 2: Jaki będzie efekt pracy instalacji fotowoltaicznej dla mnie, mojej firmy czy gospodarstwa rolnego?

Oczywiście efektem pracy instalacji fotowoltaicznej, jest energia elektryczna. Taka odpowiedź jest jednak niewystarczająca, a sam temat składa się z kilku równie ważnych podpunktów:

Po pierwsze analiza obecnego zużycia prądu. Właśnie dlatego, tak bardzo zależy nam, abyś na spotkanie przygotował/a ostatnie faktury za energię elektryczną (najlepiej za cały rok, mamy wtedy obraz zmienności zużycia energii elektrycznej w zależności od pory roku).

Same jednak faktury to zbyt mało, aby określić efekty pracy instalacji. Dlatego, po drugie: analiza Twoich planów. Informacje o zmianie źródła ogrzewania na elektryczne, zwiększeniu produkcji czy rozbudowy gospodarstwa rolnego, są kluczowe i należy je przeanalizować w kontekście instalacji fotowoltaicznej.

 

Instalacja fotowoltaiczna pytanie do Doradcy 2

Po trzecie: jak będzie pracowała instalacja fotowoltaiczna, tj. ile energii elektrycznej będziesz mogła/mógł wykorzystać? Tutaj możesz oczekiwać konkretnych przewidywań, ile kWh będzie dla Ciebie dostępne w każdym roku pracy instalacji. Pamiętaj, że takie informacje powinny mieć umocowanie w historycznych danych dotyczących nasłonecznienia i warunków atmosferycznych dla Twojej lokalizacji.

Po czwarte: jak zmienią się Twoje faktury za energię elektryczną? Oczywiste jest, że spodziewasz się spadku kwot na fakturach, jednak musisz być wyczulona/y na próby przekonywania, że faktur nie będzie. Faktury będziesz otrzymywał/a nadal, jednak będą one inne, nie tylko pod względem kwot, ale również informacji na temat zużycia prądu i jego magazynowania.

Na tym zakończymy cześć pierwszą, ale spokojnie, już niebawem opublikujemy cześć drugą.

Oczywiście, jeżeli już teraz masz pytania do tego, co napisaliśmy w części pierwszej, to jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Instalacja fotowoltaiczna, pytanie techniczne? Również jesteśmy dla Ciebie. Znajdziesz na na Facebooku

Do zobaczenia!

2 komentarze do “Jakie pytania należy zadać Doradcy przed zawarciem umowy na dostarczenie instalacji fotowoltaicznej? (część 1/2)”

Dodaj komentarz

Zadzwoń do nas

lub napisz, my oddzwonimy

Wiesz, że możesz mniej płacić za prąd i gaz?
Zostaw kontakt, a to my zadzwonimy do Ciebie!

Audyt energetyczny dla przedsiębiorstw: 

  • spełnienie obowiązku przeprowadzenia audytu dla dużych przedsiębiorstw,

  • wykrycie  obszarów utraty lub nieefektywnego, wykorzystania energii elektrycznej, 

  • kompensacja mocy biernej, 

  • wymierne oszczędności na fakturach za energię elektryczną,

  • wsparcie technologiczne i logistyczne.

Zamów Kontakt

Poznaj ofertę w rozmowie z Doradcą...