Instalacja fotowoltaiczna to narzędzie szatana?

Na temat instalacji fotowoltaicznej, jej wad i zalet napisano już bardzo dużo. Raz czytamy, że instalacja fotowoltaiczna to narzędzie szatana? Za chwilę, że to największy wynalazek ludzkości. Jednak większość tych tekstów, ma za zadanie przekonanie czytelników tylko do jedynego słusznego stanowiska. Z drugiej strony cały czas rozmawiamy z Wami, prosumentami i tymi, którzy aspirują do tego grona, na temat Waszych odczuć i opinii.  Jedna z ostatnich takich rozmów zainspirowała nas do refleksji na temat korzyści i zagrożeń związanych z posiadaniem własnej instalacji fotowoltaicznej. 

Długa lista faktów & „faktów” dotyczących instalacji fotowoltaicznej.

Zaczęliśmy, zgodnie z tym jak musztrowano nas na technicznych uczelniach, od wypisania listy wszystkich faktów związanych z posiadaniem i użytkowaniem własnej instalacji fotowoltaicznej. Następnie zadzwoniliśmy do naszych dotychczasowych klientów, od których pozyskaliśmy praktyczne uwagi. Na sam koniec raz jeszcze wróciliśmy do rozmów z tymi, którzy wyrażali się na ten temat negatywnie. 

Wiemy, że ze wnioski na tym etapie to trochę zbyt wcześnie. Jednak fakt, że byliśmy bardzo zaskoczeni mnogością „faktów”, ich źródłem oraz pomysłowością, niech będzie naszym małym usprawiedliwieniem na obszerność tego wpisu. Już teraz możemy Wam powiedzieć, że to co czytacie to jedynie wstęp i szykujemy kolejne części. 

Chyba mówimy zbyt dużo o fotowoltaice…

Przechodząc już powoli do meritum naszej wypowiedzi, zależy nam, abyście po przeczytaniu tego tekstu mieli pełny obraz naszego działania. Dlatego musicie widzieć, że nie wypiszemy wam teraz całej listy. Po pierwsze, jest ona zbyt długa. Po drugie, niektóre z pozycji nie nadają się do cytowania. W końcu nasz wewnętrzny „Pan Porządek” nie mógłby spokojnie pójść spać. Dlatego zaczęliśmy segregowanie, porządkowanie, indeksowanie, ważenie, ocenę oraz konsultacje, czego efektem jest nasza autorska analiza SWOT+J*.

* Literkę „J” postanowiliśmy dodać tuż przed oddaniem Wam tego tekstu, a sygnalizuje ona kategorię: „Are you joking?”, bez której uważamy, że nasza analiza byłaby niepełna. 

I teraz kolejna ważna kwestia organizacyjna: czy prezentujmy samą tabelę, która wygląda tak: 

Instalacja Fotowoltaiczna - analiza Enerji

Czy jednak każdy z tych faktów wymaga omówienia? Tu oczywiście wygrał nasz pociąg do dyskusji i chcemy z Wami o tym porozmawiać.

Dlatego tak jak już wcześniej zaznaczaliśmy, ten wpis traktujemy jako wstęp do dłuższej serii naszych analiz. Uważamy też, że nasza lista nie została zamknięta. Dlatego, jeżeli macie jakieś fakty lub „fakty”, które powinniśmy umieścić, a tym samym omówić, to dajcie znać.

Już teraz chcemy Was zaprosić do dalszej lektury, podając Wam tytuł naszego kolejnego  wpisu z tej serii, który brzmi:

„To mi się nie opłaca! Czy instalacja fotowoltaiczna to dobra inwestycja?”

Oczywiście poinformujemy Was o tym na naszych Social Media, gdy tylko farba drukarska wystygnie.

Tymczasem, prosimy Was o pomoc i dodawanie swoich faktów do naszej tabeli. 

Ps.

Fakt, że instalacja fotowoltaiczna to narzędzie szatana, wykreśliliśmy już z naszej listy, ponieważ sprawdziliśmy to i nie, nie jest.

Dodaj komentarz

Zadzwoń do nas

lub napisz, my oddzwonimy

Wiesz, że możesz mniej płacić za prąd i gaz?
Zostaw kontakt, a to my zadzwonimy do Ciebie!

Audyt energetyczny dla przedsiębiorstw: 

  • spełnienie obowiązku przeprowadzenia audytu dla dużych przedsiębiorstw,

  • wykrycie  obszarów utraty lub nieefektywnego, wykorzystania energii elektrycznej, 

  • kompensacja mocy biernej, 

  • wymierne oszczędności na fakturach za energię elektryczną,

  • wsparcie technologiczne i logistyczne.

Zamów Kontakt

Poznaj ofertę w rozmowie z Doradcą...