Instalacja Fotowoltaiczna o mocy 6,3 kWp– województwo łódzkie.

Między kolejnymi montażami zdecydowaliśmy, że przygotujemy dla Was analizę konkretnego przypadku zamontowanej przez nas instalacji fotowoltaicznej. Oczywiście wybrane projekty w postaci fotografii cały czas są dla Was dostępne w zakładce REALIZACJE. W tym miejscu pokazujmy jednak więcej szczegółów oraz prezentujemy analizę pracy instalacji fotowoltaicznej.  

Intencją niniejszego artykułu jest dostarczenie Wam odpowiedzi na nurtujące Was pytania dotyczące instalacji fotowoltaicznej od praktycznej strony.   

Zdjęcie nr.1: Instalacja Fotowoltaiczna - województwo łódzkie
Zdjęcie nr.1: Instalacja Fotowoltaiczna – województwo łódzkie

Dziś zabieramy Was do województwa łódzkiego, gdzie dla naszego klienta przygotowaliśmy instalację fotowoltaiczną o mocy 6,30 kWp, zintegrowaną z 3-fazową, domową siecią elektryczną. 

Komponenty instalacji fotowoltaicznej. 

Instalacja została przygotowana przy użyciu 20 paneli renomowanego producenta, firmy Jinko Solar, o jednostkowej mocy 315 W.

Łączna powierzchnia paneli wyniosła 33,40 m2

Konstrukcja została zamontowana na gruncie, a do obsługi instalacji wykorzystaliśmy falownik/inwerter firmy Afore New Energy Technology

 

Zdjęcie nr.2: Instalacja Fotowoltaiczna - województwo łódzkie
Zdjęcie nr.2: Instalacja Fotowoltaiczna – województwo łódzkie

Ułożenie paneli fotowoltaicznych.

Panel fotowoltaiczne zostały zamontowane w optymalnym położeniu z nachyleniem 30 stopni oraz w orientacji 180 stopni na południe. 

Symulacja produkcji prądu elektrycznego*.

Na etapie przygotowania projektu przeprowadzaliśmy symulacje (jak bardzo jest to ważne pisaliśmy już w tym miejscu) dla wyżej opisanych parametrów instalacji. W związku z tym przewidywana ilość produkowanej energii elektrycznej przedstawia się następująco:

1120 kWh energii elektrycznej z 1 kWp mocy instalacji fotowoltaicznej

Sumaryczna produkcja mocy energii dla całej instalacji to ponad 7 000 kWh w ciągu całego roku pracy. 

Korzyści wynikające z pracy instalacji fotowoltaicznej.

Korzyści wynikające z pracy instalacji to zarówno te o wymiarze finansowym, jak i również znaczące zmniejszenie emisji CO2 do środowiska. W ciągu jednego roku pracy opisywanej przez nas instalacji fotowoltaicznej oszczędności na energii elektrycznej przekroczą kwotę 3 000,00 zł, natomiast ilość CO2 wprowadzona do atmosfery zmniejszy się o 3 300 kg.

Z perspektywy pracy paneli fotowoltaicznych przez minimum 25 lat  kwoty oszczędności oraz mniejsza ilość CO2, naprawdę robią wrażenie.  

Zdjęcie nr.3: Instalacja Fotowoltaiczna - województwo łódzkie
Zdjęcie nr.3: Instalacja Fotowoltaiczna – województwo łódzkie

Instalacja fotowoltaiczna na gruncie – podsumowanie.

Montaż instalacji fotowoltaicznej na gruncie jest rozwiązaniem wybieranym rzadziej niż montaż paneli na dachu domu czy pomieszczenia gospodarczego.  Jednak jak możemy zobaczyć, takie rozwiązanie ma bardzo korzystny wpływ na wydajność jej pracy. Wynika to z faktu, iż wolnostojąca konstrukcja montażowa pozwala na optymalne ustawienie paneli co do nachylenia, jak i orientacji. Oczywiście umieszczenie konstrukcji na gruncie wymaga posiadania odpowiedniego miejsca na działce, dlatego tak ważny jest audyt możliwości technicznych na początkowym etapie planowania instalacji fotowoltaicznej. 

Mamy nadzieję, że nasze studium konkretnego przypadku, pozwoliło odnaleźć odpowiedzi na ważne dla Was pytania. Cały czas jednak jesteśmy do Waszej dyspozycji. Możecie się z nami kontaktować tutaj oraz przez nasze social-media. A może rozmowa bezpośrednio z Doradcą ds. Instalacji Fotowoltaicznej

*Wyniki symulacji nie stanowią gwarancji wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną ilości energii elektrycznej.

1 komentarz do “Instalacja Fotowoltaiczna o mocy 6,3 kWp– województwo łódzkie.”

Dodaj komentarz

Zadzwoń do nas

lub napisz, my oddzwonimy

Wiesz, że możesz mniej płacić za prąd i gaz?
Zostaw kontakt, a to my zadzwonimy do Ciebie!

Audyt energetyczny dla przedsiębiorstw: 

  • spełnienie obowiązku przeprowadzenia audytu dla dużych przedsiębiorstw,

  • wykrycie  obszarów utraty lub nieefektywnego, wykorzystania energii elektrycznej, 

  • kompensacja mocy biernej, 

  • wymierne oszczędności na fakturach za energię elektryczną,

  • wsparcie technologiczne i logistyczne.

Zamów Kontakt

Poznaj ofertę w rozmowie z Doradcą...