Masz biuro do wynajęcia? Kompensacja mocy biernej to Twoje oszczędności (case study)

Masz biuro do wynajęcia? Kompensacja mocy biernej to Twoje oszczędności (case study)

Nasz dzisiejszy wpis zaczniemy niestandardowo, od zadani Ci kilku pytań… Czy prowadzisz firmę? Czy jesteś właścicielem lub wynajmujesz powierzchnię do pracy (biuro, magazyn, halę produkcyjną)? Jak duże płacisz rachunki za energię elektryczną? 

Gdy masz w głowie odpowiedzi na te pytania, teraz czas, abyśmy pokazali, jak możesz oszczędzać swoje pieniądze. Oczywiście sposobów na obniżenie rachunków za prąd w firmie jest wiele (porozmawiaj z Doradcą i poznaj swoje możliwości), jednak my dziś skupimy się na kompensacji mocy biernej. O samej mocy biernej  pisaliśmy już wcześniej tutaj. Dziś natomiast mamy dla Ciebie “case study”, czyli opis naszej ostatniej realizacji. Zapraszamy do lektury!

Masz pytania? Chcesz poznać ofertę Enerji?

Właściciel powierzchni biurowych, który płacił wysokie rachunki za prąd

Wymuszona w ostatnim roku praca z domu pozwoliła docenić możliwość przyjścia do biura i pracy w idealnie przystosowanej przestrzeni. Sami pracujemy w biurze, ale mamy możliwość spojrzenia na to zjawisko również drugiej strony.  Wielu naszych klientów to właściciele przestrzeni biurowych i dla nich ten okres nie należał do najłatwiejszych. Tym bardziej jeżeli uwzględnimy kolejne podwyżki cen energii… Dziś jednak skupimy się na elementach infrastruktury technicznej, które dobrze dobrane pozwalają obniżyć rachunki za prąd nawet o 40%. Mówimy oczywiście o mocy biernej i jej kompensacji.  Właśnie na tym skupiliśmy się w trakcie naszej ostatniej realizacji dla jednego z warszawskich biurowców. 

Kompensacja mocy biernej

Jeżeli śledzisz naszego bloga i czytałeś poprzednie “case study”, dobrze wiesz, że zawsze zaczynamy od dokładnej analizy, która pozwoli nam precyzyjne zdiagnozować problem. W tym przypadku problem naliczania kar za moc bierną.  W związku tym podłączyliśmy naszą aparaturę pomiarową i na podstawie otrzymanych wyników przygotowaliśmy dla całego budynku układ kompensacji mocy biernej.

Czym jest układ kompensacji mocy biernej? 

Układ kompensacji mocy biernej jest to odrębne urządzenie kompensacyjne pełniące niezależne odrębne funkcje. Ma ono na celu zabezpieczenie przed przekroczeniem mocy przez urządzenia o dużym poborze mocy. Układ ten jest kompleksowym urządzeniem składającym się w szczególności z:

 • regulatorów mocy biernej — aparatów sterujących posiadających wyświetlacz oraz przyciski pozwalające na ustawienia parametrów urządzenia, 
 • baterii kondensatorów,
 • kondensatorów mocy biernej — specjalnych elementów służących zredukowaniu wartości poboru mocy biernej przez wprowadzenie do układu zasilania odbiorników o charakterze pojemnościowym, 
 • okablowania.

Całość układu kompensacji zawiera się w urządzeniu w kształcie szafy elektrycznej, wolnostojącej połączonej przewodami z systemem elektrycznym całego obiektu.

3. Kompensacja mocy biernej

Zaprojektowany układ kompensacji mocy biernej jest samodzielnym modułem całej instalacji, który w razie potrzeby możemy zdemontować/wymienić bez potrzeby ingerencji w sieć budynku. Sam dobrze wiesz, jak ważna jest stabilność sieci elektrycznej w miejscu pracy. Komponenty zastosowane do przygotowania prezentowanego układu j gwarantują swoja skuteczność przez najbliższe 10 lat. 

Dobrze się słucha technicznego języka, ale co ja będę z tego miał? 

Oczywiście niższe rachunki za prąd, będące wynikiem zaprzestania naliczania kar za przekroczenie mocy biernej. Tak jak już pisaliśmy wcześniej oszczędności mogą sięgać nawet 40% tego co płaciłeś dotychczas w swojej firmie. Czy warto, w związku z tym, bliżej przyjrzeć się mocy biernej i jej kompensacji? Spójrz na swoją ostatnią fakturę i sam odpowiedz na to pytanie… na nas oczywiście możesz liczyć. 

PS. Rozumiemy doskonale, że musisz się jeszcze nad tym zastanowić, dlatego w międzyczasie zapraszamy Cię do śledzenia nas na Facebooku oraz Instagramie

 

4 komentarze do “Masz biuro do wynajęcia? Kompensacja mocy biernej to Twoje oszczędności (case study)”

 1. 2 miesiące temu montowaliśmy to cudo. Energia bierna za Marzec przyszła 0 zł, a wcześniej dobijała nawet do 1 500 zł ! Polecam!

  Odpowiedz
 2. Opłaty za moc bierną to po prostu okradanie obywateli i tak należy to nazywać a nie opłatą. Jakie wykroczenie popełnia użytkownik lokalu, że kara jest nakładana? URE siedzi w kieszeni TAURONA i przyklepuje wszystko co Tauron podsunie. Pora powstać i pościnać parę głów

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Poznaj ofertę w rozmowie z Doradcą...

Zadzwoń do nas

lub napisz, my oddzwonimy

Wiesz, że możesz mniej płacić za prąd i gaz?
Zostaw kontakt, a to my zadzwonimy do Ciebie!

Audyt energetyczny dla przedsiębiorstw: 

 • spełnienie obowiązku przeprowadzenia audytu dla dużych przedsiębiorstw,

 • wykrycie  obszarów utraty lub nieefektywnego, wykorzystania energii elektrycznej, 

 • kompensacja mocy biernej, 

 • wymierne oszczędności na fakturach za energię elektryczną,

 • wsparcie technologiczne i logistyczne.

Zamów Kontakt