Mój Prąd – 3 000 zł na montaż instalacji fotowoltaicznej

Mój Prąd - 3 000 zł na montaż instalacji fotowoltaicznej

Od kilku tygodni znowu można składać wnioski o dofinansowanie na założenie instalacji fotowoltaicznej w programie “Mój Prąd”. Jak już zapewne wiesz my w Enerji składamy wniosek w Twoim imieniu już dzień po uruchomieniu  instalacji. Jednocześnie dbamy, aby do celu dotarł komplet dokumentów, dzięki czemu wszyscy nasi Klienci otrzymują dofinansowanie.  

Zastanawiasz się nad instalacją fotowoltaiczną? Prozmawiaj z Doradcą Enerji!

Masz pytania? Chcesz poznać ofertę Enerji?

Mój Prąd — warunki programu

Podobnie jak w poprzedniej wersji programu, jest on przeznaczony dla właścicieli (współwłaścicieli) budynków mieszkalnych, którzy zdecydują się na montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy od 2 do 10 kWp

Dla kogo? 

Wspomniany wcześniej właściciel musi być osobą fizyczną, która będzie wytwarzała energię elektryczną na własne potrzeby oraz musi mieć zawartą umowę kompleksową z zakładem energetycznym. 

Sprawdź, czy się kwalifikujesz rozmawiając z Doradcą Enerji.

Ważne: Rozbudowa istniejącej instalacji fotowoltaicznej nie jest objęta programem Mój Prąd. 

Kwota dofinansowania? 

W obecnej edycji programu dofinansowanie wynosi do 50 proc. kosztów poniesionych na rzecz montażu i uruchomienia instalacji, nie więcej jednak niż 3 000 zł. 

W praktyce oznacza to, że zakładając instalację fotowoltaiczną, otrzymasz dotacje 3 000 zł w postaci przelewu na Twój rachunek bankowy.

Mój prąd 2021 - otrzymaj 3000 zł

Do kiedy można składać wniosku? 

Nabór wniosków trwa  od 1.07.2021 r. do 22.12.2021 r. lub do wyczerpania alokacji środków. Kwota przeznaczona w tej edycji wynosi 534 mln zł.

Oznacza to dofinansowanie dla 178 tys. właścicieli nowo założonych instalacji fotowoltaicznych. 

Pamiętaj, że im później podejmiesz decyzję o montażu instalacji, tym Twoje szanse na otrzymanie dotacji są mniejsze. 

Jak skutecznie złożyć wniosek w programie “Mój Prąd”? 

Wnioski można składać jedynie drogą elektroniczną przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa opisanych tutaj 

Należy pamiętać, aby wniosek był kompletny, ponieważ wypłata realizowana jest jedynie dla wniosków zaakceptowanych przez NFOŚiGW. 

Idealnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie gdy wniosek w Twoim imieniu złoży firma, która realizuje montaż instalacji. Pamiętaj, aby porozmawiać o tym ze swoim Doradcą. 

Mój prąd 2021

Mój Prąd — drobnym druczkiem 

Program “Mój Prąd” mimo swojej prostoty ma również kilka zapisów, o których nie wszyscy montujący instalacje pamiętają. 

W związku z tym, że wniosek składany jest dopiero po uruchomieniu instalacji, może okazać się ze Twoja instalacja nie jest objęta programem, gdy Ty już poniosłeś koszty inwestycji.  Dlatego poniżej zebraliśmy najważniejsze elementy. 

 1. Wniosek może być złożony przez Pełnomocnika (np. przez Enerji Energia Naturalnie) i nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi kosztami. 
 2. Skorzystanie z innej formy dotacji ze środków publicznych lub ulgi w podatku rolnym blokuje możliwość ubiegania się o dotację w programie Mój Prąd. 
 3. Dotacje udzielone w ramach programu Mój Prąd korzystają ze zwolnienia z podatku dochodowego. Oznacza to, że otrzymanych środków podatnik nie jest obowiązany wykazać w zeznaniu rocznym PIT.
 4. Zgodnie z wnioskiem o dofinansowanie Wnioskodawca zobowiązuję się do eksploatacji instalacji przez co najmniej 5 lat w przypadku dofinansowania od dnia wypłaty dofinansowania we wskazanej we wniosku lokalizacji.
 5. Można rozbudować instalację bezpośrednio po otrzymaniu dotacji pod warunkiem, że rozbudowa nie będzie wiązała się z demontażem elementów (np. inwertera) instalacji, która podlegała dotacji. Dodatkowo rozbudowa istniejącej instalacji nie podlega dofinansowaniu w ramach programu “Mój prąd”.
 6. W przypadku gdy jesteś właścicielem dwóch domów, możesz  złożyć więcej niż jeden wniosek. Dofinansowanie udzielane jest na konkretną instalację podłączoną do licznika dwukierunkowego w danym Punkcie Poboru Energii (PPE).
 7. Do wniosku należy dołączyć kopie faktur za dostawę i montaż instalacji. Nie przewidziano innego dokumentu, zatem nie ma możliwości załączenia umowy cywilno-prawnej. Pamiętaj o tym w rozmowie z firmą, która montuje Twoją instalację. 
 8. Jeżeli budynek jest w budowie i posiada przyłącze tymczasowe podłączone na okres wykonywania robót, to nie można ubiegać się o dofinansowanie w programie Mój Prąd. 

W Enerji masz pełne wsparcie…

Jak widzisz, jest kilka ważnych kwestii, które mogą zadecydować o nieotrzymaniu dotacji, dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniej firmy, która wykona montaż Twojej instalacji. Oczywiście my zachęcamy Cię do skorzystania z naszych usług. Jednak, zamiast przekonywać Cię kolejnymi argumentami, oddamy głos naszym klientom.  

Zanim zaczniesz czytać opinie, pamiętaj, że znajdziesz nas również na Facebooku oraz Instagramie

 

Piotr Bachanowicz
Piotr Bachanowicz
2021-04-15
Powiem tak: to że Enerji montuje na 5* to już wiadomo z poprzednich komentarzy... ja dodam jeszcze jedną superlatywę: są baaaaardzo cierpliwi: mimo przekładania przeze mnie montażu o dwa tygodnie (tak z pięć razy) założyli instalację jak tylko udostępniłem dachy, przygotowali wszystkie dokumenty, doradzili; a w międzyczasie zoptymalizowaliśmy kilka rzeczy aby było lepiej.... z minusów: nie potrafią tylko słońca wyczarować aby instalacja produkowała na maxa cały czas 😉
Yuliia Saiko
Yuliia Saiko
2021-02-25
Bardzo mi się podobała współpraca z Państwa firmą! Super podejście do Klienta, bardzo profesjonalna instalacja i obsługa. Serdecznie polecam! Pozdrawiam
Krzysztof ADAM Wu
Krzysztof ADAM Wu
2021-02-18
Szczerze polecam, doskonali fachowcy, profesjonalna obsługa, wszystko jasno i klarownie wytłumaczone i wycenione, w razie jakichkolwiek pytań zawsze udzielają niezbędnych odpowiedzi.
Natalia Zmitrowicz
Natalia Zmitrowicz
2021-02-03
Stały kontakt z doradca, fachowo wykonana instalacja, profesjonalnie
Krzysztof Wilemski
Krzysztof Wilemski
2021-02-03
Rzetelna firma. Fachowa robota, stały kontakt i szybki montaż. Jesteśmy bardzo zadowoleni, szczerze polecam.
Jag-Metal skelp
Jag-Metal skelp
2021-01-26
Panowie przywiązują wagę do jakości wykonania. Dodatkowo Pan dekarz, podpowiedział jak uszczelnić przeciek obok komina. Polecam!
Jan Bednarz
Jan Bednarz
2021-01-25
Bardzo dobra obsługa klienta. Polecam!

Dodaj komentarz

Poznaj ofertę w rozmowie z Doradcą...

Zadzwoń do nas

lub napisz, my oddzwonimy

Wiesz, że możesz mniej płacić za prąd i gaz?
Zostaw kontakt, a to my zadzwonimy do Ciebie!

Audyt energetyczny dla przedsiębiorstw: 

 • spełnienie obowiązku przeprowadzenia audytu dla dużych przedsiębiorstw,

 • wykrycie  obszarów utraty lub nieefektywnego, wykorzystania energii elektrycznej, 

 • kompensacja mocy biernej, 

 • wymierne oszczędności na fakturach za energię elektryczną,

 • wsparcie technologiczne i logistyczne.

Zamów Kontakt