Instalacja fotowoltaiczna

Indywidualne podejście do projektowania instalacji fotowoltaicznych gwarantuje dobór odpowiedniej mocy instalacji, szybki i skuteczny montaż oraz długoletnią bezawaryjną produkcję prądu ze Słońca.

Dlatego my w Enerji wykorzystując nasze doświadczenie oraz wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii przygotowaliśmy dedykowaną ofertę instalacji fotowoltaicznej dla domów i segmentów, firm oraz gospodarstw rolnych.

OFERTA: INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA
WYBIERZ PROGRAM DEDYKOWANY DLA CIEBIE

Żaden z powyższych programów nie odpowiada Twoim oczekiwaniom?

Porozmawiaj z Doradcą ds. instalacji fotowoltaicznej i zobacz, co możemy dla Ciebie przygotować.

Przygotujemy Twoją instalację fotowoltaiczną krok po kroku...

Instalacja Fotowoltaiczna -Audyt Fotowoltaiczny

Profesjonalny audyt fotowoltaiczny

Jak ważny jest szczegółowy audyt fotowoltaiczny?

W trakcie rozmowy Doradca Enerji weryfikuje najważniejsze parametry wydajności i opłacalności pracy instalacji fotowoltaicznej takie jak:

 • zapotrzebowanie na energię elektryczną
 • oczekiwania i możliwości finansowania inwestycji
 • stan techniczny sieci elektrycznej oraz dachu
 • najbardziej wydajne warianty ułożenia paneli słonecznych na dachu lub gruncie
 • potencjalne zapotrzebowanie na energię elektryczną w przyszłości
 • analiza pracy instalacji fotowoltaiczne w różnych wariantach

Dlatego też profesjonalne podejście do tego etapu pozwala unikać niespodzianek już na etapie produkcji prądu ze Słońca.

Indywidualny projekt instalacji fotowoltaicznej

Zamontowaliśmy już setki instalacji fotowoltaicznych i nigdy jeszcze nie spotkaliśmy dwóch takich samych domów, firm czy gospodarstw rolnych.

Nachylenie dachu, ułożenie budynku względem kierunku południowego, rodzaj pokrycia dachowego, stan sieci elektrycznej, miejsce montażu inwertera, przekop do sąsiedniego budynku to tylko cześć elementów, na które zwracamy uwagę już na etapie projektu. Dzięki temu, gdy przyjeżdżamy na miejsce montażu, jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność i realizujemy kolejne kroki zgodnie z planem.

Oczywiście na tym etapie przeprowadzamy analizę potencjalnej pracy instalacji na podstawie historycznych danych atmosferycznych oraz nasłonecznienia.

Instalacja Fotowoltaiczna -Projekt fotowoltaiczny
Montaż instalacji fotowoltaicznej

Montaż instalacji fotowoltaicznej przez certyfikowanych specjalistów.
5 lat gwarancji na montaż!

Dobrzy fachowcy to przede wszystkim ogromna wiedza i wieloletnie doświadczenie. Dlatego my w Enerji sami kompletujemy ekipy montażowe i za każdym razem ogromną wagę przywiązujemy właśnie do tych dwóch elementów. W naszej ekipie montażowej zawsze jest certyfikowany elektryk, dekarz oraz doświadczeni pomocnicy. Właśnie takie podejście daje nam gwarancje zgrania i efektywnej pracy w każdych warunkach.

Dobrze również wiemy, że to, w jaki sposób zrealizujemy montaż instalacji, będzie naszą wizytówką, dlatego nasi fachowcy zawsze chętnie doradzą w kwestiach około fotowoltaicznych takich jak np. moc bierna, słaba jakoś dachu czy zmiany źródła ogrzewania.

Uruchomienie instalacji fotowoltaicznej i monitoring jej pracy.

Dobrze zamontowana instalacja fotowoltaiczna jeszcze nie produkuje prądu elektrycznego. Dopiero uruchomiona instalacja zaczyna wytwarzać prąd ze Słońca.

Jednocześnie do działania instalacji fotowoltaicznej wymagane jest spełnieni kilku warunków administracyjnych oraz technicznych. Oczywiście my w Enerji działy kompleksowo i pilnujemy, aby każdy punkt planu został zrealizowany.

Dlatego tak ważnym punktem jest uruchomienie instalacji i monitoring jej pracy, który realizuje nasz pracownik. Dodatkowo dla naszych Klientów przegotowujemy szkolenie z obsługi inwertera oraz pomagamy integrować aplikacje zdalnego monitorowania pracy instancji. Podpowiadamy również jak bezpieczenie i efektywnie obsługiwać instalację.

Uruchomienie instalacji fotowoltaicznej
Instalacja Fotowoltaiczna Adminstracja fotowoltaiczna

Wymagania administracyjne dla właścicieli instalacji fotowoltaicznej.

Założenie na swoim domu, firmie czy gospodarstwie rolnym mikro-elektrowni i zintegrowanie jej z własną siecią elektryczną wymaga zgłoszenia do OSD, Straży Pożarnej czy organów podatkowych. Kolejny ważny element to programy dotacji, ulg i dofinansowań inwestycji w odnawialne źródła energii. Następnie kwestia finansowania i znalezienia najlepszego rozwiązania na rynku!

Jest tego dużo dlatego tym wszystkim zajmuje się Enerji. W Twoim imieniu składamy wszelkie niezbędne wnioski, oświadczenia czy dokumentację techniczną. Koordynujemy wymianę licznika, uruchomienie dotacji czy leasingu.

Z Enerji masz pewność, że przygotowana oferta (instalacja fotowoltaiczna) spełni Twoje oczekiwania.

Zadzwoń do nas

lub napisz, my oddzwonimy

Audyt energetyczny dla przedsiębiorstw: 

 • spełnienie obowiązku przeprowadzenia audytu dla dużych przedsiębiorstw,

 • wykrycie  obszarów utraty lub nieefektywnego, wykorzystania energii elektrycznej, 

 • kompensacja mocy biernej, 

 • wymierne oszczędności na fakturach za energię elektryczną,

 • wsparcie technologiczne i logistyczne.

Zamów Kontakt

Poznaj ofertę w rozmowie z Doradcą...