Magazyn energii

Magazynuj energię prosto ze słońca!
Bądź niezależny i nowoczesny z Enerji

Magazyn energii z Enerji to:

 • magazynowanie energii w firmie, gospodarstwie rolnym oraz domu

 • dobór rozwiązania dopasowanego do Twoich potrzeb i możliwości technicznych

 • dostęp do najlepszych producentów magazynów energii na rynku

 • gwarancja niższych cen niż u konkurencji 

 • jednoczesny montaż instalacji fotowoltaicznej oraz magazynów energii

 • dodatkowa 5-letnia gwarancja na montaż.   

Po pierwsze: co to jest magazyn energii?

Magazyn energii umożliwia magazynowanie i przechowywanie prądu, kiedy produkcja energii elektrycznej przez instalację fotowoltaiczną jest wyższa niż jej obecne zużycie. Celem magazynowania prądu elektrycznego jest jego wykorzystywane w momentach zwiększonej konsumpcji lub braku w dostawach z elektrowni.  Zatem jest to idealne uzupełnienie każdej instalacji fotowoltaicznej. 

Dwa najważniejsze cele magazynowania energii to:

 • Po pierwsze przechowywanie energii wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną i uwolnienie się od konieczności oddawania 20 lub 30 proc. wyprodukowanej energii (więcej o prosumencie tutaj). 
 •  Po drugie, niezależność – magazyn energii zabezpiecza przed przerwami w dostawie energii. Dzięki temu zarówno gospodarstwo domowe, gospodarstwo rolne, jak i przedsiębiorstwo, są odporne na wszelkiego rodzaju awarie zasilania, anomalie pogodowe oraz inne niespodziewane wydarzenia.

Po drugie: jak działa magazyn energii?

Technologia magazynowania energii ma już ponad 100 lat, jednak dopiero teraz proces ten jest opłacalny dla odbiorców końcowych. Najbardziej powszechnym sposobem magazynowania energii  jest wykorzystanie akumulatorów będących ogniwami wtórnymi (rodzaj ogniwa galwanicznego). W przeciwieństwie do ogniw pierwotnych mogą one być wielokrotnie użytkowane i ładowane. Jednocześnie wszystkie rodzaje akumulatorów elektrycznych, gromadzą, a następnie uwalniają energię elektryczną dzięki odwracalnym reakcjom chemicznym. Obecnie najbardziej popularnymi, ze względu na ich wagę oraz wysoką gęstość mocy są akumulatory litowo-jonowe. 

Po trzecie: dla kogo magazyn energii?

W poprzednim akapicie pisaliśmy o tym, iż magazynowanie energii stało się wreszcie opłacalne dla odbiorców końcowych, a zatem możemy wyróżnić: 

Domowe magazyny energii

Magazynowanie energii w domu pozwala na przechowywanie nadwyżek produkcji i zużywania ich w okresie, gdy panele PV jej nie produkują. Dzięki takiej możliwości gospodarstwo może osiągnąć nawet 90% samowystarczalność energetyczną i unikać ponoszenia opłat za magazynowanie. 

Magazyny energii dla gospodarstw rolnych

Gospodarstwo rolne jest bardzo wrażliwe na przerwy w dostawie energii (ciągłego zasilania wymagają np. systemy chłodnicze) dlatego wykorzystanie magazynów energii jest idealnym zabezpieczeniem.  Jednocześnie tak samo jak w przypadku domów instalacja fotowoltaiczna może  produkować energię na pokrycie bieżącego zapotrzebowania i w celu ładowania magazynów.

Magazyny energii dla firm

Magazynowanie energii jest bardzo opłacalne dla tych firm, które wytwarzają energię elektryczną w instalacjach fotowoltaicznych o mocy wyższej niż 50 kWp. Tak duża instalacja nie spełnia definicji prosumenta, dlatego jej właściciel nie może korzystać z systemu opustów. Obecnie przedsiębiorstwa w sytuacji, gdy nie są w stanie zużyć bezpośrednio całości wytworzonej energii, wprowadzają ją do sieci. W ten sposób jednak uzyskują za nią cenę z rynku hurtowego, a więc o wiele niższą niż ta, którą płacą, pobierając prąd z gniazdka. Magazynując energię i wykorzystując ją w przyszłości, nie płacą na energie pobieraną z sieci.

Masz pytania? Chcesz poznać ofertę Enerji?

Poznaj ofertę w rozmowie z Doradcą...

Zadzwoń do nas

lub napisz, my oddzwonimy

Audyt energetyczny dla przedsiębiorstw: 

 • spełnienie obowiązku przeprowadzenia audytu dla dużych przedsiębiorstw,

 • wykrycie  obszarów utraty lub nieefektywnego, wykorzystania energii elektrycznej, 

 • kompensacja mocy biernej, 

 • wymierne oszczędności na fakturach za energię elektryczną,

 • wsparcie technologiczne i logistyczne.

Zamów Kontakt